Większość Belgów przeciw imigracji [SONDAŻ]

Opublikowane w poniedziałek wyniki badania firmy pośrednictwa zatrudnienia Randstad Group Belgium wskazują, że zdecydowana większość Belgów ma negatywny stosunek do imigracji.

Portal The Brussels Times przytoczył w poniedziałek wyniki badania dotyczącego stosunku Belgów do imigracji. W ankiecie brało udział 3 tys. respondentów. 60 proc. z nich uważa, że migranci „kosztują więcej niż zarabiają”. Jedynie 18 proc. badanych uważa, że migracja ma pozytywny wpływ na belgijską gospodarkę.

64 proc. jest zdania, że migracja obniżyła jakość edukacji w ich kraju. Na pogorszenie się bezpieczeństwa zwraca uwagę 58 proc. badanych.

Wyniki nadania pokazują, że Belgowie mają negatywny stosunek do migracji w kontekście zabezpieczenia socjalnego i pomocy społecznej. Tylko 23 proc. respondentów  uważa, że nie powinno być limitu osób ubiegających się o azyl.

61 proc. jest zdania, że kraje, które nie przyjmują z powrotem swoich obywateli, po tym, jak ich podanie o azyl zostało odrzucone w Belgii, powinny otrzymać jakąś formę kary.

Zobacz także: Premier Szwecji przyznała, że integracja migrantów nie powiodła się

43 proc. ankietowanych chce zniesienia belgijskiego systemu azylowego, który uniemożliwia deportowanie osób ubiegających się o azyl, których wnioski zostały odrzucone.

Większość Belgów pozytywnie ocenia jednak imigrację zarobkową. 60 proc. ankietowanych nie ma nic przeciwko osobom, które przyjeżdżają do Belgii, żeby pracować.

Zobacz także: Brytyjska minister mówi o „inwazji imigrantów”. „To wymyka się spod kontroli”

brusselstimes.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz