Wiceprezes KORWiN-Wolność popiera CETA [+VIDEO]

Przemysław Wipler wiceprezes koliberalnej partii stwierdził, że CETA nie narusza suwerenności Polski i jest korzystna dla Polaków.

Wipler w specjalnie nagranej wypowiedzi ocenił CETA pozytywnie ponieważ „daje ona wolność handlu, wolność przesyłania towarów, ułatwienia dla prowadzenia inwestycji kapitałowych, dla prowadzenia działalności usługowej, działalności produkcyjnej, przesyłania pracowników celem świadczenia usług, daje wszystkie swobody, których życzylibysmy sobie od Europy”. Wipler nie ukrywal przy tym, że CETA otwiera Polskę na penetrację nie tylko kapitału i towarów z Kanady, ale też z USA, które są połączone z tą pierwszą Północnoamerykańską Strefą Wolnego Handlu (NAFTA). To porozumienie Wipler uznał za wzór. „Chcemy dla Polski konkurencji w obrębie całej Europy” – uzasadniał Wipler.

Polityk twierdził, że nie należy straszyć mechanizmem arbitrażu, który narusza suwerenność państw narodowych, bowiem według niego podobne zasady obowiązują już na mocy dwustronnej umowy między Polską a Kanadą. Stwierdził, że mechanizm ten jest dla Polski korzystny bo w Kanadzie inwestuje polski koncern KGHM.

„Tego rodzaju umowy są dobre bo znoszą bariery celne, bo dają bogactwo, zanosza bariery między narodami” – ocenił Wipler. Twierdził także, że mimo CETA, producenci żywności modyfikowanej genetycznie nie będą mogli jej sprzedawać w Polsce. Rozróżnił przy tym między CETA a TTIP. Przeciwników CETA określił jako ludzi, którzy „boją się konkurencji, któryz boją się nowczesności”.

Według krytyków umowa CETAwystawi polskich rolników na konkurencję, której nie będą mogli podołać, zaś polskich konsumentów zderzy z produktami nie spełniającymi norm przyjętych przez Polską w tym z żywnością GMO. Co ważniejsze mięzynarodowe korporacje uzyskają wpływ na stanowienie prawa w Polsce egzekwując to za pomocą specjalnego, pozaprawnego Trybunału Arbitrażowego.

youtube.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaroslaus
    jaroslaus :

    albo Wipler właśnie zdekonspirował się jako agent – albo jest skończonym idiotą. Tu nie chodzi o swobodę handlu tylko o system „sądów” arbitrażowych, gdzie korporacja będzie miała równe prawa z państwem, a przez to będzie mogła pośrednio wpływać na ustawodawstwo całych krajów. Przez to stracimy resztę suwerenności. Wipler zioła się naćpałeś czy ci rabin w synagodze takie rozkazy wydał? A co do swobody handlu np GMO to przecież można poczytać o białku implantowanym w kukurydzę, które powoduje, że męskie nasienie robi się kleiste, co prowadzi do bezpłodności mężczyzn. GMO to narzędzie depopulacji.