Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych było jedną z obietnic kampanii wyborczej Andrzeja Dudy i Beaty Szydło. Potwierdzali ją również po wyborach.

Wicepremier i minister gospodarki Materusz Morawiecki stwierdził: Nie warto podnosić kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy, czyli dawać ulgę 400 złotych oszczędności temu, kto zarabia 200, 300 czy 400 tysięcy rocznie. My podnosimy dochody tym ludziom, którzy najbardziej potrzebują, czyli zmniejszamy nierówności, robimy dokładnie to, do czego nawołuje Komisja Europejska i Bank Światowy.

CZYTAJ TAKŻE:
Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15: Kwota wolna od podatku powinna wynosić co najmniej 8 tys. zł
Marek Jakubiak (Kukiz’15): PiS nie podnosząc kwoty wolnej od podatku nie respektuje konstytucji
Kukiz’15 pomaga obywatelom odzyskać nadpłacony podatek z powodu niekonstytucyjnej kwoty wolnej

O kwocie w wysokości 8 tysięcy mówił podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda. Potwierdził to również po nich: Trzeba ją zdecydowanie podnieść, mam nadzieję, że później ona będzie nadal w kolejnych latach stopniowo podnoszona. Ja zapowiedziałem, że powinna być w jak najszybszym tempie podniesiona na poziom co najmniej 8 tys. złotych.Przy innej okazji stwierdził: Podtrzymuję zobowiązanie z kampanii wyborczej:ustąpię z urzędu, jeśli w pierwszym roku prezydentury nie złożę dwóch zasadniczych dla mnie projektów – dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku.Projekty istotnie zostały złożone, różniły się jednak o tych w których mowa było podczas kampanii wyborczej.

Rząd PiS zwiększył kwotę wolną od podatku do 6,6 tys. złotych, jednak tylko dla najmniej zarabiających.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  mop :

  Rządy Żydów w Polsce – Mateusz Morawiecki …
  Szanowni Państwo,

  Niniejszego e-mail’a kieruję do Państwa w interesie społecznym.

  Z jej bowiem tylko znanych przyczyn premier Beata Szydło nie zdymisjonowała jeszcze Mateusza Morawieckiego i ten wciąż sprawuje urzędy wiceprezesa Rady Ministrów i ministra rozwoju.

  Jest M. Morawiecki wciąż członkiem rządu Rzeczypospolitej Polskiej, mimo że w rozmowie, której treść ujawnił w zeszłym tygodniu „Newsweek” potwierdził swą przynależność do grupy ludzi, którą nazywa „we the people” i która żyje w rozproszeniu wśród innych narodów Europy. Z wypowiedzi M. Morawieckiego oczywisty wniosek, że:

  nie miał na myśli Polaków,

  istnieje jakiś szczególny sort ludzi, do których tylko on i reszta gromady nazwanej przez niego „we the people” należą.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/13/rzady-zydow-w-polsce-mateusz-morawiecki/

 2. tagore
  tagore :

  Pan Lipiński daje często tytuły nijak nie mające związku z treścią wypowiedzi danego człowieka,
  z cytatu wynika ,że minister nie widzi sensu w zwiększaniu kwoty wolnej od podatku przy ograniczonych środkach dla osób osiągających dochody rzędu 15-20 tyś miesięcznie.
  Osobiście uważam ,że ulga powinna dotyczyć wszystkich obywateli niezależnie od dochodów
  ale faktem jest ,że obecnie raczej na to nas nie stać.

  tagore

  • Avatar
   zefir :

   tagore:Nie jest rolą najemnika PiS-u podważanie zobowiązań wyborczych PAD-a i samego PiS-u,oraz prawomocnego,ostatecznego wyroku TK (K21/14) z dnia 28X2015rstwierdzającego „niezgodność art 27 ust1 Ustawy oPITw zakresie w jakim nie przewiduje mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek,gwarantującego co najmniej minimum egzystencji-art 2 i art 84 Konstytucji RP”.Ten mechanizm waloryzowania kwoty wolnej miał dotyczyć wszyskich podatników,a nie jakiejś wybranej grupy kupowanych zwolenników PiS-u.Morawiecki Junior wcale nie martwi się możliwościami budżetowymi,on wyrażnie propagandowo deklaruje:”zmniejszając nierówności robimy dokładnie to,do czego nawołuje Komisja Europejska i Bank Światowy”,jednoznacznie podając czyje preferencje mu przyświecają,z pewnością nie preferencje Narodu Polskiego.On zwyczajnie ma w du.pie Konstytucję RP,ostateczne orzeczenie TK,oraz interes polskich gojów i ogółu Polaków.

 3. malkontent
  malkontent :

  Kłam tego parweniusza i nuworysza jest wyjątkowo bezczelny :-((( rozdawanie 500 + to skarbonka głosujących na ajatollaha a kwota wolna od podatku dotyczy również drugiego sortu co pisdzielcom jest nie po drodze :-((( lepiej dać 500 + zamiast pomocy socjalnej niż kwotę wolna od podatku wszystkim by mogli decydować sami czy wola dziecko czy dzisiaj np. mieszkanie. Dla informacji zwolennikom pisdzielców kwota wolna od podatku w Hiszpanii około 49.000 zł, w Niemczech 56.000 zł , w Wielkiej Brytanii około 60.000 i w wielu krajach podobnie . a w Polandii ponad 30.000 dla posłłów a dla motłochu 3.091 i niech sie motłoch cieszy bo może jeszcze dostać batem po plecach . Morawiecki to szmata , parweniusz , na plecach nazwiska które dzisiaj szambem leci zrobił karierę bankowa jako historyk ;-((( typowo pisdzielska kariera ;-(((( tylko mi tu nie pluć jadem :-((( bo oddam ;-)))