Węgierska organizacja dziękowała przywódcy nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej za to, że jeńców z szeregów ukraińskiej armii, którzy byli węgierskiej narodowości, potraktował inaczej niż etnicznych Ukraińców.

Lider Donieckiej Republiki Ludowa Aleksandr Zacharczenko na jednej z konferencji prasowych oświadczył, że etnicznych Węgrów z Zakarpacia, których pojmano jako żołnierzy ukraińskiej armii, nakazał uwolnić i odprawić do domu. Jak twierdził separatyści nie chcą walczyć z zakarpackimi Węgrami. Zacharczenko twierdził, że oddział składający się z etnicznych Węgrów został przez ukraińskie dowództwo odprawiony na front 9 dni temu, a jego żołnierze byli kompletnie nieprzeszkoleni.Wywołało to echo w samych Węgrzech Wczoraj wieczorem Béla Incze wiceprezes węgierskiej organizacji Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM – Młodzieżowy Ruch 64 Komitatów), szef budapesztańskiego oddziału tej organizacji Tamás Lipták i jeden z działaczy wywiesili na stołecznym Placu Bohatera z następującym napisem: „Thank You Zaharcsenko! God save the Hungarian Nation, and warriors of Donbass” („Zacharczenko dziękujemy! Boże chroń Naród Węgierski i wojowników Donbasu”).

deres.tv/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz