Według rzecznika MSZ Joanny Wajdy Rex Tillerson potwierdził w rozmowie trwałość więzi transatlantyckich i sojuszniczych zobowiązań, a także zaangażowania USA w działania na rzecz bezpieczeństwa.

W komunikacie po rozmowie Wajda podała, że rozmawiano o perspektywach rozwoju relacji transatlantyckich oraz współpracy dwustronnej wobec bieżących wydarzeń na arenie międzynarodowej oraz wyzwań dla bezpieczeństwa obu państw. Rzeczniczka stwierdziła: W trakcie rozmowy sekretarz Tillerson potwierdził trwałość więzi transatlantyckich i sojuszniczych zobowiązań, a także zaangażowania USA w działania na rzecz bezpieczeństwa Europy i naszego regionu.

CZYTAJ TAKŻE:
Waszczykowski: Witamy nową amerykańską administrację z nadzieją

Zaznaczyła również, że minister Waszczykowski dziękował za aktywność Stanów Zjednoczonych w procesie wzmacniania zdolności obronnych NATO i wyraził podziękowania w związku z coraz większą obecnością USA na naszym terytorium i w regionie. […] Minister Waszczykowski i sekretarz Tillerson zgodnie ocenili, że wszystkie te działania, podobnie jak polsko-amerykańskie projekty dwustronne w wymiarze bezpieczeństwa i obrony, stanowią niezwykle cenną inwestycję w bezpieczeństwo i pokojowy rozwój.

Joanna Wajda zaznaczyła także: Obie strony wyraziły także przekonanie, że stosunki polsko-amerykańskie będą nadal rozwijać się równie dynamicznie, jak w ostatnich latach, a współpraca poza kluczowym wymiarem bezpieczeństwa będzie coraz szerzej obejmowała obszar handlowo-inwestycyjny oraz energetyczny.

kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz