Wielka Brytania na drodze wyjątku pozwoli ludziom na mieszanie różnych szczepionek na COVID-19, pomimo braku dowodów na zakres odporności oferowany przez mieszanie dawek – poinformował w sobotę Reuters.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Reuters, pomimo braku dowodów na działanie szczepionki na koronawirusa w wypadku podania ich od dwóch różnych producentów, rząd brytyjski pozwoli ludziom na mieszanie dawek.

Odchodząc od globalnych strategii, rząd powiedział, że ludzie mogą otrzymać kombinację dwóch zastrzyków COVID-19, na przykład jeśli ta sama dawka szczepionki byłaby niedostępna. „Jeśli ta sama szczepionka nie jest dostępna lub jeśli pierwszy otrzymany produkt jest nieznany, rozsądne jest zaoferowanie jednej dawki lokalnie dostępnego produktu w celu uzupełnienia harmonogramu” – podają nowe brytyjskie wytyczne.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Mary Ramsay, szefowa ds. Szczepień w Public Health England, powiedziała, że ​​zdarzy się to tylko w niezwykle rzadkich przypadkach, a rząd nie zaleca mieszania szczepionek, które wymagają co najmniej dwóch dawek podawanych w odstępie kilku tygodni.

„Należy dołożyć wszelkich starań, aby dać im tę samą szczepionkę, ale jeśli nie jest to możliwe, lepiej podać drugą dawkę innej szczepionki niż wcale” – powiedziała.

COVID-19 zabił ponad 74 000 osób w Wielkiej Brytanii – jest to druga największa liczba ofiar śmiertelnych w Europie. Urzędnicy ds. zdrowia spieszą się, aby podać dawki, które pomogą zakończyć pandemię, ponieważ rosną obawy, że służba zdrowia może zostać przytłoczona.

Zobacz też: Wiceszef MSZ Ukrainy: Polska może przekazać Ukrainie 1,5 dawek szczepionki na koronawirusa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na początku tego tygodnia rząd reaktywował szpitale ratunkowe zbudowane na początku wybuchu epidemii, ze względu na ponowne zapełnianie się oddziałów pacjentami z COVID-19. Wielka Brytania była liderem w zatwierdzaniu nowych szczepionek przeciwko koronawirusowi, stając się pierwszym krajem, który udzielił awaryjnej autoryzacji firmie Pfizer / BioNTech i szczepionce AstraZeneca / University of Oxford w zeszłym miesiącu.

Obie szczepionki mają być podawane jako dwa zastrzyki w odstępie kilku tygodni, ale nie zostały zaprojektowane do mieszania razem.

Zobacz też: Minister zdrowia: rozważamy ograniczenia dostępu do usług publicznych dla niezaszczepionych na koronawirusa

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz