W Witebsku uszkodzono pomnik Jana Pawła II

Nieznani sprawcy uszkodzili pomnik Jana Pawła II w Witebsku. Wyłamano część pastorału i obłamano dłoń rzeźby. Według wstępnych doniesień, wandalskiego czynu dokonało dwóch młodych ludzi, których jednak na razie nie zatrzymano.

Pomnik Ojca Świętego ustawiono w 2008 w 30. rocznicę jego wyboru. Wysokość posągu wraz z cokołem wynosi 4,5 metra.

Należy przypomnieć, że pierwszy pomnik papieża Wojtyły na Białorusi wzniesiono obok kościoła św. Anny we wsi Mosar również w obwodzie witebskim. Odsłonięto go w kilka miesięcy po śmierci Jana Pawła II.

KAI/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz