Pod gmachem Trybunały Konstytucyjnego rozpoczęła się demonstracja organizowana przez tak zwany Komitet Obrony Demokracji.

Pod gmachem Trybunały Konstytucyjnego rozpoczęła się demonstracja organizowana przez tak zwany Komitet Obrony Demokracji.

W manifestacji uczestniczą członkowie PO, Nowoczesnej, PSL oraz wszelkiej maści liberałowie. Jest ich kilka setek, trzymają zarówno flagi Polski jak i Unii Europejskiej. Wznoszą hasło: Wolność! Równość! Demokracja!Równolegle odbywa się kontrmanifestacja narodowców, jest jednak znacznie mniejsza. Demonstrujący demokraci chcą zakończyć swój protest pod Pałacem Prezydenckim.

TVP Info/KRESY.PL

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • krok
   krok :

   Fakt, jest ich kilka tysięcy. Niemniej to garstka oszołomów funkcyjnych z PO, SLD i Judko-Petru, częściowo opłaconych. Mój znajomy też tam pojechał, kilkaset km jechał na ten spęd. Nie miał bym nic do powiedzenia, bo ma prawo, gdyby nie jego rodowód, którym się wokół chwali. Mianowicie jak mówi, jest dzieckiem resortowym, jego ojciec był w ORMO, później wstąpił do milicji, a terach brni rzekomej demokracji. Nie mam złudzeń, może kilka setek jest tam naprawdę przekonanych, że istnieje jakieś tam potencjalne zagrożenie demokracji. Reszta to jak wspomniałem, funkcyjni partii opozycyjnych i trochę ludków do wynajęcia.

 1. krok
  krok :

  Ja nie mam złudzeń, ta fala demonstracji jest również po to, by móc później pisać i mówić w negatywnym świetle o Polsce, rządzie, Pisie, w zagranicznych mediach. PO ma etatowych opluwaczy Polski, pracujących w CNN, BBC, ARD, Berliner Zietung i innych. Pewnie już artykuły są gotowe, tylko zdjęcia dodadzą z „setek tysięcy manifestujących obrońców pokoju i demokracji w Polsce przeciwko faszystowskim rządom”.

 2. jacek_poz
  jacek_poz :

  W Poznaniu też dzisiaj demonstracja i na Placu Wolności wielkie tłumy. Ruch obywatelski w czystej postaci, kolorowy, wielopokoleniowy tłum, flagi Polski i Unii Europejskiej, pokojowa demonstracja. Wolność do zgromadzeń, możliwość wyrażenia protestu to podstawa demokracji. Gdyby PIS tak bezczelnie nie łamał prawa, konstytucji, nie stosował metod rodem z PRL do zawłaszczania państwa to ludzie by nie protestowali.

  • corve
   corve :

   A w czymże owy pis łamie demokrację? Że chce rozgonić trybunał Jaruzelskiego? Czy może w tym, że został demokratycznie wybrany ?

   Nawet jakby na te ubeckie bydło wysłał pałkarzy w białych kaskach to nawet wtedy nie byłoby złamania demokracji. Bo wroga i zdrajców trzeba zniszczyć, a nie z nimi dyskutować. Nie ma zgody aby jakiś lump Petru za pieniądze Sorosa podpalał Polskę!

  • krok
   krok :

   Nie daj się ogłupić. To konflikt polityków, nie nasz. Jedne argumenty warte drugich, a już Trybunał Konstytucyjny to wyjątkowo upolityczniona konstrukcja. Wiem jedno, Petru, Nowacka i Kalisz, to celebryci, którzy demokrację ma ją za nic, jedynie do robienia kasy. Całe to KOD to manipulacja, do robienie burd, bo odsunięto ich od koryt.