Centrum Inicjatyw UNESCO oraz „Lambda Warszawa”, która znana jest z promocji homoseksualizmu, chcą w małopolskich szkołach wdrożyć program nauczania przeciwdziałania homofobii. Na taką propozycję nie zgadzają się rodzice.

Jak twierdzą przedstawiciele tych organizacji ich inicjatywa związana jest z tym, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się ujawnić swoją „orientację seksualną”, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem nauczycieli czy rówieśników.

Obowiązek podejmowania działań antydyskryminacyjnych istnieje już dziś, a nasze szkolenia pomogą w jego skutecznej realizacji– mówi „Dziennikowi Polskiemu” Yga Kostrzewa, rzecznik Stowarzyszenia Lambda Warszawa.

Szkolenia trwają trzy dni i są skierowane do kadry nauczycielskiej. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie.

O propozycji złożonej przez homoaktywistów dowiedzieli się jednak rodzice, którzy obawiają się skutków szkoleń. – Nasze dzieci nie potrzebują nauki akceptowania homoseksualizmu, lecz ukierunkowania w okresie dorastania do rozsądnego obchodzenia się z własną seksualnością, tak aby wyrosły na ludzi zdolnych do założenia szczęśliwych małżeństw i rodzin– mówi Magdalena Czarnik, mama czwórki dzieci i członkini inicjatywy „Stop Seksualizacji Naszych Dzieci”.

pch24.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz