Ustępujący prezydent USA Barack Obama uhonorował w czwartek Medalem Wolności swego zastępcę, wiceprezydenta Joe Bidena. „Biden jest najlepszym wiceprezydentem w historii USA” – powiedział Obama.

Prezydencki Medal Wolności to najwyższe cywilne odznaczenie państwowe w USA.

Podczas uroczystości, 74-letni Biden nie krył ogromnego wzruszenia, co rusz ocierając łzy. Obama podkreślał zasługi wiceprezydenta dla kraju.

Obama i Biden są od wielu lat nie tylko bliskimi współpracownikami, ale także przyjaciółmi. Prezydent wspierał swego zastępcę, gdy w maju 2015 roku zmarł na raka jego syn, Beau Biden.

W przyszłym tygodniu prezydent Barack Obama kończy urzędowanie. 20 stycznia zostanie zaprzysiężony jego następca, Donald Trump. Wiceprezydentem będzie Mike Pence.

Czytaj również: Wiceprezydent USA dał ślub parze homoseksualistów [+FOTO]
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    krok :

    Joe Biden był zwykłym przedstawicielem handlowym, amerykańskich firm zbrojeniowych. Przy niemal każdej wizycie w jakimś kraju ( w tym w Polsce), razem z Kerrym, zajmowali się głównie kontraktami na broń, rozprowadzali śmierć. Idealny kandydat na nagrodę, medal wolności, może nawet Nobla Pokojowego też dostanie.