Ursus prezentuje elektryczny pojazd dostawczy [+FOTO]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ursus zaprezentował prototyp elektrycznego pojazdu dostawczego. Otworzono również odremontowaną halę produkcyjną, znajdującą się w dawnej lubelskiej fabryce samochodów.

– Ursus wchodzi w nową erę. Rewolucja w motoryzacji, która ma miejsce w tej chwili, jest szansą dla Ursusa i wielu polskich firm, które mogą produkować podzespoły– powiedział Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus.

Prototyp, o masie 600 kg, posiada ładowność 600 kg. Jego zasięg na jednorazowym ładowaniu wynosi obecnie 120 km, ale firma zamierza zwiększyć go do 200 km.

Jak podkreślił z kolei podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik, dostrzega on duże możliwości zastosowania tego pojazdu skonstruowanego przez Ursus:

– Spółka ma duży potencjał, (…) może mieć znaczący udział w rynku takich pojazdów. Widzę zastosowanie takiego samochodu w ramach gospodarki każdego dużego miasta. Stwarza on nowe możliwości w zakresie dostaw, pielęgnacji zieleni, pracy służb miejskich. Widzę szerokie zastosowanie.

Trwają prace związane z homologacją nowego pojazdu, po czym ma on wejść do produkcji. Ponadto, Ursus zamierza zainwestować w wydział wytwarzający silniki elektryczne do tych pojazdów. W planie jest także uruchomienie w Lublinie produkcji elektrycznego samochodu dostawczego o masie do 3,5 tony, z wykorzystaniem dotacji celowej z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

– Rozważamy dwa projekty. Jeden to jest autobus, drugi to mały samochód dostawczy elektryczny, który mógłby być takim uniwersalnym urządzeniem na potrzeby komunalne miast, kurortów czy tam, gdzie tradycyjna motoryzacja jest trudna”powiedział tydzień temu Zarajczykw rozmowie z money.pl. Kolejnym etapem ma być stworzenie samochodu osobowego z logo Ursusa na masce.

Czytaj więcej:

Prezes Ursusa tłumaczy, jak jego firma walczy z urzędnikami z Niemiec

Ursus wchodzi na niemiecki rynek dzięki interwencji wicepremiera Morawieckiego


tvp.info / facebook.com / twitter.com/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz