Na Twitterze opublikowano zdjęcie mające przedstawiać tajną instrukcję dla członków partii Razem z woj. zachodniopomorskiego. Władze ugrupowania zwracają w uwagęm by unikać eksponowania “symboli rewolucyjnych i komunistycznych” i zwracania się do siebie “towarzyszu, towarzyszko”.

Wpis miał zostać opublikowany w lipcu, w reakcji na licznie pojawiające się oskarżenia o komunistyczny charakter partii.

„Należy zwrócić szczególną uwagę na własne zachowania (…) oraz „dress code”, szczególnie w kontakcie z mediami. (…). Należy jednak unikać ubrań kojarzących się z rewolucjonizmem i komunizmem”– czytamy w rzekomej instrukcji. W dalszej części podkreślono, że „należy unikać sformułowań typu ‘towarzyszu, towarzyszko’ w sferze publicznej”.

Stwierdzono, że te i inne wytyczne mają na celu „uniknięcie kojarzenia członków partii z komunistami oraz socjalistami”, gdyż „Razem jest partią socjaldemokratyczną”.

Niedawno w internecie opublikowano zdjęcia lidera Razem, Adriana Zandberga, przedstawiające go m.in. ubranego w koszulkę z Karolem Marksemw otoczeniu osób wykonujących charakterystyczny gest podniesionej w górę pięści.

Twitter.com / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. poznaniak74
  poznaniak74 :

  A co w tym dziwnego? Przecież to są TROCKIŚCI, świadczy o tym skład narodowościowy, z ewidentna “nadreprezentacją’ pewnej nacji oraz jak widać, stosowana przez nich taktyka, czyli tzw. entryzm. “Entryzm – taktyka stosowana przez ugrupowania trockistowskie w celu zdobycia poparcia u ludzi o poglądach lewicowych w krajach, gdzie pojęcie trockizmu nie jest szerzej znane i rozumiane, za to istnieją masowe partie komunistyczne lub socjaldemokratyczne” (za wikipedią)…

 2. amoq
  amoq :

  Młode komuszki bardzo dbają o swój image. Mam tylko nadzieję, że nie przejmą elektoratu SLD. Są bardzo skrajni w poglądach i dość inwazyjni. A SLD to taka niegroźna ciepła klucha i łagodna świnka, która jest wentylem bezpieczeństwa dla wszystkich o czerwonej maści. 🙂

 3. marcinpol
  marcinpol :

  Trochę rozwagi i wysiłku umysłowego,zdjęcia pochodzą z czasów Federacji Młodych Unii Pracy czy Młodych Socjalistów które to organizacje były socjalistyczne,lewicowe i inspirowały się marksizmem ale nigdy nie trockizmem czy leninizmem, podobnie było z Organizacją Młodzieżową PPS. Partia Razem to ugrupowanie socjaldemokratyczne

  z Gazety Polskiej
  List z sekty smoleńskiej do partii Razem
  PO WYBORACH \ Lewica zamiast postkomuny i celebrytów
  Natomiast my, w „sekcie smoleńskiej”, zawsze otwarci byliśmy na tradycje lewicy niepodległościowej.