Ukraińskie media: Pomnik UPA w Hruszowicach może zostać odbudowany

Portal hromadske.ua cytuje ambasadora Polski na Ukrainie Jana Piekło, który dopuścił możliwość odbudowy zlikwidowanego pomnika UPA w Hruszowicach.

Cytowany przez hromadske.ua ambasador Piekło powiedział: Proponujemy, aby przeprowadzić wspólne prace ekshumacyjne w Hruszowicach, gdzie lokalne władze rozmontowały nielegalny pomnik UPA. Jeśli zostaną tam odnalezione szczątki ludzkie, to monument będzie mógł zostać przywrócony.Jan Piekło przypomniał również, w ubiegłym roku w Polsce po zdarzeniu w Hruszowicach nie miało miejsca żadnego zniszczenia lub likwidacji ukraińskiego pomnika.

CZYTAJ TAKŻE: Ujawniono wysokość nagród dla ambasadorów. Jan Piekło jednym z najlepiej ocenionych

Demontaż pomnika UPA w Hruszowicach miał miejsce 26 kwietnia 2017. Polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stwierdziło, że rozbiórka pomnika jest legalna, ponieważ został on zbudowany z naruszeniem prawa, bez zgody władz lokalnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W odpowiedzi Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej wstrzymał prace ekshumacyjne w polskich miejscach pamięci na Ukrainie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nielegalny pomnik UPA  został rozebrany [+FOTO]

Kresy.pl / hromadske.ua

Ukraińskie media: Pomnik UPA w Hruszowicach może zostać odbudowany
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jwu :

  No to teraz wszystko w rękach społeczności lokalnej.Która powinna przypilnować ,by nie zakopano tam zwłok banderowskiego ludobójcy.A swoją drogą wasalstwo u nas zaczyna sięgać zenitu.I to nie tylko wobec Ukraińców.Przyznam ,że nie jestem antysemitą ,ale jak widzę dziennikarzy tv i polityków z gwiazdami Dawida w klapach to mam odruchy ……..

 2. Gaetano :

  Ludzie ze SKUBUwP oraz mieszkańcy Hruszowic będą mieli co robić, a do tych pierwszych zawitają zapewne smutasy ze służb. Te neobanderowskie kanalie, pałające gorącym uczuciem do stepowej trzody, są gotowi do największych matactw i perfidii. Zatem monitoring 24/7 jest tutaj bezwzględnie wskazany.

  • jwu :

   @UPAdlina Jeżeli tak zażyczą sobie bandery ,to postawią ten pomnik ponownie.A po następnych wyborach i tak się znajdą w rządzie ,czy sejmie ,nawet jak na nich nikt nie zagłosuje.Czytając rewelacje Snowdena ,człowiek przestaje wierzyć w uczciwe wybory.