Ukraiński sztab: wyzwolono miejscowość w obwodzie chersońskim

Według ukraińskiego sztabu generalnego, na południu Siły Zbrojne Ukrainy osiągnęły pewne sukcesy, m.in. odbijając z rąk Rosjan miejscowość w obwodzie chersońskim.

Według ukraińskiego sztabu, na południowym froncie wojny siły rosyjskie prowadziły w sobotę „systematyczny ostrzał infrastruktury cywilnej oraz wojskowej” z artylerii lufowej i rakietowej. Rosjanie prowadzili też rozpoznanie z powietrza przy użyciu dronów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ponadto, jak twierdzi ukraiński sztab, siły ukraińskie miejscami osiągnęły pewne sukcesy. Podano, że „w rezultacie działań ukraińskich żołnierzy przeciwnik porzucił miejscowość Iwaniwka” w północnej części obwodu chersońskiego i wycofał się stamtąd.

Iwaniwka jest położona na północ od Archanhelśke, osiedla typu miejskiego w rejonie wysokopilskim obwodu chersońskiego. Od co najmniej kilku dni w tej okolicy toczą się relatywnie intensywne walki, związane z prowadzeniem przez siły ukraińskie lokalnych kontrataków. Parę dni wcześniej Ukraińcy zajęli wieś Potomkyne, położoną kilkanaście km na wschód od Iwaniki, koło miasteczka rejonowego Wysokopilla, również kontrolowanego już przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Analitycy z amerykańskiego instytutu ISW zwracali ostatnio uwagę, że w opisywanym rejonie „oddziały ukraińskie w dalszym ciągu stopniowo posuwają się naprzód i wywierają presję na siły rosyjskie, by te utrzymywały pozycje obronne”.

Czytaj także: Chersoń: prorosyjskie władze przygotowują referendum ws. przyłączenia do Rosji

Zobacz: Siły rosyjskie wkroczyły do Łysyczańska. Ukraińcy utracili miasto? [+VIDEO/+FOTO]

Unian / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz