Dmytro Korczynśkyj, były działacz nacjonalistycznej UNA-UNSO i lider partii „Bractwo”, wezwał do „wypalania żelazem” wszystkiego, co na Ukrainie ma jakikolwiek związek z Rosją.

Moskwa zawsze była taka odrażająca, jak obecnie. Moskalskie zwycięstwa były zawsze tak podłe, jak krymskie i debalcewskie– pisze ukraiński nacjonalista. Uważa on, że poza pewnymi wyjątkami, twórcy rosyjskiej kultury nie przedstawiają żadnej wartości. Właśnie dlatego putinowi [w oryginale małą literą] tak łatwo wykorzystywać w propagandzie „wielką kulturę rosyjską” i spuściznę sowiecką– czytamy.

Właśnie dlatego powinniśmy gorącym żelazem wypalić na Ukrainie wszystko, co moskalskie, od newskiego[w oryginale z małej litery] do Dostojewskiego, od pielmeni do języka, aby zniszczyć podstawę dla moskalskiej propagandy– wzywa Korczyńskyj. Na wojnie, jak na wojnie– podsumowuje.

Korczynśkyj w 2004 startował w wyborach na prezydenta kraju. W latach 2001-2004 prowadził w telewizji programy „Pro et contra” (kanał TET) i „Podwójny dowód” (1+1). Jest liderem partii Bractwo.

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jan_de
  jan_de :

  Tylko tyle…? „wypalić na Ukrainie wszystko, co moskalskie, od newskiego do Dostojewskiego, od pielmeni do języka, aby zniszczyć podstawę dla moskalskiej propagandy…” I czy ktoś jeszcze się dziwi rosyjskojęzycznym mieszkańcom Donbassu, że sami chcieli o swojej przyszłości decydować? Tym bardziej, że Odessa „pokazała”, że na paleniu książek, skończyć się nie musi… A nasz Robercik, pewnie aż się „pali” by wziąść w tym udział… Bo to takie „skuteczne…” I po tym „mieszkańcom odechciało się do Rasiji…”

 2. zan
  zan :

  Abstrahując od zdziczenia…Na takie kroki mogła sobie pozwolić III Rzesza, osadnicy w Ameryce, Żydzi w Palestynie, nawet Wandalowie. Ale nie umysłowa bieda UPAińśka, która w swoim narzeczu nie jest w stanie wydać podręczników akademickich. Co oni zrobią jak już wszystko spalą. Na drzewa wejdą?

 3. robin_robinski
  robin_robinski :

  Koleś!!! Smakowało ci ruskie żarcie za czasów ZSRR? Musiałbyś teraz wyrzygać się do kości, aby być konsekwentnym! Dlaczego dupsko grzeje ci ruski gaz? Wszakże to nie patriotyczne!!! Przestaw się na chrust!!! Z ruskiego atomu, jak na razie masz także elektryczność. Korzystasz? Jeśli tak, to krowie gówo jesteś, a nie upadliński patriDiota.

 4. tagore
  tagore :

  Krótko po II Wojnie nasi ludowi władcy powołali komisję z niejakim Kuberskim na czele ,która miała podobny problem .Propozycja Pana Kuberskiego zakładała likwidację całej polskiej literatury i przetłumaczenie na język polski całości dorobku literackiego ówczesnego Kraju Rad.
  Na szczęście opór pozostałych dwóch członków komisji nieco ostudził ten zapał.
  Po takiej czystce Ukraińcy musieli by chyba uznać za ukraińskie dzieła polskich autorów urodzonych na Ukrainie ,to byłby niezły łamaniec.

  tagore

 5. horodenka
  horodenka :

  Dmytro Korczyńśkyj, a co Wy innego umiecie robić? Ja wam powiem co Wy umiecie robić: obciąć uszy, odrąbać glowę, [ Gongadze[ ukrzyżować człowieka [ z Majdanu ], a teraz chcecie wypalać żelazem ,[ nowośc w waszym repertuarze mordów] Chlopie ukraiński , nic Wam nie pomoze choć byście caly świat wymordowali.,to i tak w historii Swiata zostaniecie rezunami i mordercami. Bierzcie się za budowę Ukrainy , a nie mordy.

 6. leszek1
  leszek1 :

  Bardzo dobrze !
  Ukraincy powinni wypalac – niekoniecznie zelazem, lepiej tak jak w Odessie.
  To jest tak scisle zwiazane z ich ideologia, z duchem Ukrainy.
  Jestem prawie pewny, ze najbardziej Moskalski jest, jak sama nazwa wskazuje – Ukrainski Kosciol Prawoslawny Patriarchatu Moskiewskiego
  Wiec przede wszystkim nalezy wypalic, wyrezac i unicztozyc wyznawcow tego kosciola.
  To bedzie od 10 do 25 milionow Ukraincow.
  Jak sie ich wypali i wyreza, nastapi powszechny dobrobyt, poniewaz dochod narodowy bedzie dzielony na znacznie mniejsza liczbe osob.
  Wiec do roboty !