Do ekscesów na stadionie Dynama Kijów doszło dzień po rocznicy urodzin przywódcy III Rzeszy.

Podczas meczu ligi ukraińskiej między Dynamem Kijów a Szachtarem Donieck, który odbył się w 21. kwietnia br. (dzień po 128. urodzinach Adolfa Hitlera) doszło do wybryków kibiców obu drużyn, które mogą być uznawane za rasistowskie i neonazistowskie.

Podczas meczu kibice stołecznej drużyny przywdziali białe stroje, w niektórych przypadkach przypominające stroje Ku-Klux-Klanu i wywiesili transparent o treści „100% biały”. Skrajnie lewicowa strona strajk.eu podaje także, że miejscowi kibice eksponowali swastyki a przyjezdni podobizny Hitlera. Na stadionie dochodziło do burd i bijatyk. Mimo to mecz nie został przerwany.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W 88. minucie spotkania kibice obu drużyn odpalili race, po czym rzucali je na murawę. Jest to kolejny raz, kiedy ukraińscy kibice celebrują ten neonazistowski symbol – liczba 88 oznacza zawołanie „Heil Hitler” (H jest ósmą literą alfabetu). W 2013 roku FIFA ukarała ukraińską federację piłki nożnej zamknięciem stadionu we Lwowie dla meczów reprezentacji narodowej do 2018 roku m.in. za celebrowanie przez kibiców symbolu 88.

Według portalu obozrewatel.com klubowi Dynamo grożą surowe kary za wybryki kibiców.

CZYTAJ TAKŻE: „Banderstadt” i symbole ukraińskich neonazistów na ulicach Słupska [+FOTO]

Kresy.pl / obozrevatel.com / strajk.eu
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz