Ukrainiec oskarżony o rozbój i usiłowanie zabójstwa

Jak informuje Telewizja Polska prokuratura oskarżyła 41-letniego Ukraińca, który brutalnie zaatakował i okradł kobietę, o usiłowanie zabójstwa.

Jak poinformowała we wtorek stacja TVP3, prokuratura oskarżyła 41-letniego Ukraińca, który brutalnie zaatakował i okradł kobietę, o usiłowanie zabójstwa. Sytuacja miała miejsce w nocy z 10 na 11 października 2022 roku w barze Wiśnia.

“Około północy, próbując uregulować rachunek, zaproponował płatność kartą, chociaż zdawał sobie doskonale sprawę, że w tym miejscu nie było takiej możliwości. Po usłyszeniu o tym fakcie wpadł w szał” – pisze legaartis.

Jak donosi TVP, Ukrainiec uderzył ekspedientkę kilkukrotnie w głowę, przeciągnął na zaplecze, gdzie kontynuował bicie. Następnie ukradł pięć tysięcy złotych i wyszedł z pubu. Sprawcę zatrzymała policja po dwóch dniach. „Podejrzany, przesłuchany w obecności tłumacza, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu” – informowała po zatrzymaniu Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Prokuratura początkowo zarzucała mężczyźnie rozbój, postanowiła jednak rozszerzyć kwalifikację czynu na usiłowanie zabójstwa z rozbojem. Ukrainiec od jesieni 2022 roku przebywa w areszcie. Proces będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Poznaniu.

Jak informowaliśmy wcześniej, śląska Straż Graniczna poinformowała we wtorek o zatrzymaniu obywatela Ukrainy, który na koncie ma dwa wyroki w sprawach karnych. Jak czytamy, w sobotę (2 grudnia) w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze Placówki SG w Opolu przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Ukrainy.

“Podczas prowadzonych czynności służbowych ustalono, że 27-latek został skazany w 2021 roku prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście, za czyn z art. 178a § 1 KK (prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego) na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku próby oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Rok później został ponownie skazany przez Sąd Rejonowy Wrocław – Krzyki prawomocnym wyrokiem za czyn z art. 244 KK (niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd), na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat” – podaje SG.

Przeczytaj: Ukraińcy zagrażali bezpieczeństwu państwa, zostali deportowani

Kresy.pl/TVP3

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply