Zakończył się proces sprawców zbrodni, do której doszło trzy lata temu w gminie Piątek. Podczas napadu Ukraińcy brutalnie zamordowali biznesmana, uderzając go trzonkami od siekier.

We wtorek 14 maja w Sądzie Okręgowym w Łodzi zakończył się proces w sprawie brutalnego napadu na willę w powiecie łęczyckim, w wyniku którego 53-letni łódzki biznesmen Marcin S. został zamordowany, zaś jego 51-letnia żona Ewa S. doznała poważnych obrażeń.

Chodzi o zdarzenia z 4 czerwca 2021. Ukraińcy mający na sobie upiorne maski kościotrupów skatowali trzonkami od siekier Marcina S. i Ewę S. Mężczyzna został zamordowany, a jego 51-letnia żona Ewa S. doznała poważnych obrażeń. Napastnicy zrabowali gotówkę, cenną biżuterię oraz złote zegarki i monety za prawie 400 tys. zł.

Sprawcy zbrodni to dwaj Ukraińcy, z których jeden został zatrzymany. To 41-letni Mykoła L. z Krzywego Rogu, który przyznał się do winy.

Jego wspólnik, Jarosław D., uciekł za granicę i przepadł, a jego sprawę wyłączono do osobnego postępowania.

Pomagała im 39-letnia Tamara B. z Melitpolu na Ukrainie, która przywiozła bandytów fiatem punto i odwiozła z miejsca napadu. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Mykoła L. oraz Tamara B. przed napadem mieszkali i pracowali w Łodzi.

Mykoła L. oraz Tamara B. zasiedli na ławie oskarżonych. We wtorek 14 maja w Sądzie Okręgowym w Łodzi zakończył się proces w tej sprawie.

Prokurator żąda dla Mykoły L. 25 lat więzienia, natomiast oskarżyciel posiłkowy domaga się kary dożywocia. Wyrok zapadnie 27 maja.

Zobacz także: Ukrainiec zaatakował siekierą interweniujących policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia, trafił do aresztu

dzienniklodzki.pl / kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply