Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Władimir Grojsman podpisał dziś ustawę „O wniesieniu poprawek do niektórych ustaw Ukrainy odnoszących się do ochrony przestrzeni radio-telewizyjnej”.

„Dopiero co podpisałem ustawę zakazującą seriali propagowanych przez państwo-agresora” – pochwalił się na swoim profilu na portalu Facebook Grojsman. Jak zaznczył uchwalona ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta, który wydaje się formalnością. „Chciałem wszystkim pogratulować, teraz z naszych ekranów zniknie telepropaganda, która skaża naszą historię i uwzniośla agresora” napisał przewodniczący ukraińskiego parlamentu. Jak podkreślał ukraińśkie stacje telewizyjne mają dwa miesiące, na zastąpienie zakazanych rosyjskich produkcji. Jak podkreślił Grojsman „nie dotyczy seriali o miłości”, a jedynie „propagandowych agitek”. W rzyczywistości ustawa zakazuje wszelkich filmów gdzie pojawia się rosyjska armia bądź organa spraw wewnętrznych.

unian.net/kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   sobiepan :

   Za Ukrainę i za Poroszenkę nie chcą ginąć ludzie . Niech sam to rozwiąże.Słyszę, że Poroszenko swoimi brudnymi buciorami chce deptać flagę FIFA i MKOl, to wydaje mi się, że powinien zgłosić się do jakiegoś specjalisty. Niech Poroszenko nie miesza sportu do polityki.

   – Czy Putin sam będzie to robił i wykorzysta MŚ do swojej propagandy.? Może po prostu mu je zabrać?

   – To jest niemożliwe. Poza tym zawsze się znajdzie jakiś oszołom, który powie, żeby odebrać Chińczykom olimpiadę, bo Tybet. Albo Rosji, bo coś. Co jedno ma z drugim wspólnego? Po pierwsze, impreza jest dopiero za 3,5 roku, a po drugie, czy nikt tego nie widział, kiedy przyznawali Rosji MŚ?

   – Od tamtej pory trochę się sytuacja zmieniła. – Była aneksja Krymu i inwazja na Donbas.

   – Ale przepraszam, kto to zaczął? Wojna domowa zaczęła się na Majdanie. Niech Poroszenko najpierw zrobi porządek u siebie, dojdzie do ładu z własnym ??? narodem, a potem zwraca się z błagalnym apelem o rozpętanie III wojny światowej.

   – Jednak ukraińcy sami sobie Krymu nie odebrali.

   – W Kijowie mamy różnego rodzaju referenda i wybory i mamy to akceptować, a na Krymie jak jest referendum, to już nie?
   Poroszenko sam sobie ten los zgotował. Przykro ,ale niech świat wreszcie otworzy oczy, bo Poroszenko chce doprowadzić do III wojny światowej.