W świąteczny weekend polscy pogranicznicy zatrzymali 5 obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się paszportami z podrobionymi stemplami kontroli granicznej.

W poniedziałek na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono w paszporcie 59 – letniego obywatela Ukrainy 18 podrobionych stempli litewskiej kontroli granicznej. Z kolei w sobotę na tym samym przejściu granicznym paszportami z fałszywymi stemplami posłużyło się aż 4 obywateli Ukrainy – informuje Straż Graniczna.

Strażnicy graniczni z Korczowej ustalili przy pomocy funkcjonariuszy z Centrum Współpracy Służb Granicznych, Celnych i Policyjnych Polski i Litwy w Budzisku, że zatrzymany wczoraj mężczyzna nigdy nie przekraczał granicy litewskiej. Podczas złożonych wyjaśnień obywatel Ukrainy przyznał się do przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

Natomiast w sobotę zatrzymano aż 4 obywateli Ukrainy, którzy na przejściu granicznym w Korczowej posłużyli się paszportami z fałszywymi stemplami.  44 – letnia kobieta miała w swoim paszporcie fałszywy stempel holenderskiej kontroli granicznej, 27 – letni mężczyzna dwa podrobione stemple litewskiej kontroli granicznej, 29 – latek jeden stemple litewskiej kontroli granicznej a 21 – letni mężczyzna również pochodzący z Ukrainy – dwa stemple litewskiej kontroli granicznej. Wszyscy usłyszeli zarzut fałszerstwa dokumentów za co zostali skazani na karę pozbawienia wolności.

Jak tłumaczą pogranicznicy, podróżni podrabiając stemple kontroli granicznej próbują uniknąć odpowiedzialności karnej za swój przeterminowany pobyt na terytorium Unii Europejskiej.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już 200 fałszywych odcisków stempli kontroli granicznej.

bieszczadzki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Kiedyś wymordowali w okrutny, nieludzki, diabelski sposób Polaków aby Ukraina była czysta od Polaków jak woda źródlana w szklance!
  Dzisiaj do Polski ustanowionej po II wojnie światowej i ludobójstwie dokonanym przez zwyrodniałych banderowskich nazistów pchają się masowo do Polaków przysłowiowymi oknami i drzwiami aby wspólnie mieszkać, żyć, pracować!
  Niech chociaż tak jak Niemcy WYRZEKLI się nazizmu hitlerowskiego WYRZEKNĄ się diabelskiego nazizmu banderowskiego!!!!….
  Nastała DOSKONAŁA historyczna okazja, chyba z woli Boskiej by to uczynić!!!!
  Może Pan Bóg tak chce, dając w swojej łasce i wspaniałomyślności doskonałą okazję ku temu czynowi?!…
  Czy nie sądzicie drodzy Rodacy, że należałoby przyjąć prawdziwie SZCZERE a nie podstępne i udawane przeprosiny za przelaną KREW przez tzw. “braci” – banderowskich Ukraińców, niezliczoną dokładnie liczbę wielu, wielu bezbronnych naszych Rodaków po brutalnym napadnięciu sąsiadów; hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR?!….
  Nieprzyjęcie naprawdę szczerych przeprosin i ubolewania byłoby GRZECHEM wobec Boskiego majestatu!!!!!