Zgodnie z nowym prawem 5 rosyjskich banków nie będzie mogło wyprowadzać środków za granicę.

Postanowienie podpisane przez Ukraińskiego prezydenta Poroszenkę wprowadzają ograniczenia na ukraińskie oddziały m.in. Sbierbanku, VSbanku, czy ProminvestBanku. Projekt zakazu wyprowadzania środków przez rosyjskie banki został złożony do Rady Bezpieczeństwa przez Narodowy Bank Ukrainy.CZYTAJ TAKŻE:
Azow: nieznani sprawcy uszkodzili kilkadziesiąt bankomatów na Ukrainie

Według władz wprowadzone sankcje zabezpieczą finansową stabilność w kraju oraz zapewnią realizację zobowiązań rosyjskich banków wobec ukraińskich klientów. Wcześniej o jeszcze dalej idące sankcje – włącznie z wprowadzeniem zakazu działalności na Ukrainie Sbierbanku apelował szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow, a kilka dni temu przedstawiciele ukraińskiej prawicy zamurowali wejście do siedziby Sbierbanku w centrum Kijowa.

kresy.pl / polskieradio.pl / unian.info

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz