Ukraina umożliwia zagranicznym ochotnikom osiedlenie się w kraju

Ukraiński rząd chce ułatwić imigrację na Ukrainę obcokrajowcom, którzy służyli w gwardii narodowej przez co najmniej 3 lata czy zostali ranni, służąc w Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Jak podała we wtorek agencja UNIAN, ukraiński rząd rozszerzył krąg cudzoziemców i bezpaństwowców, mających prawo otrzymać zezwolenie na imigrację na Ukrainę. Poinformował o tym rzecznik Rady Ministrów Ukrainy w Werchownej Radzie, Taras Melnyczuk.

Chodzi o zmianę uchwały w sprawie zatwierdzenia procedury ustalania kwoty imigracyjnej. Zgodnie z decyzją rządu w Kijowie, prawo długoterminowego lub stałego pobytu będą mogli uzyskać obcokrajowcy i bezpaństwowcy, którzy przez co najmniej pracowali w Państwowej Specjalnej Służbie Transportu Ukrainy oraz przez analogiczny czas służyli w ukraińskiej gwardii narodowej.

Ponadto, pozwolenie na imigrację na Ukrainę będą mogły uzyskać osoby, które służyły w Siłach Zbrojnych Ukrainy, Państwowej Specjalnej Służbie Transportu Ukrainy lub w gwardii narodowej, niezależnie od czasu służby, i którzy zostali uznani przez specjalne komisje wojskowo lekarskie za niezdolnych do służby z uwagi na stan zdrowie. Dotyczy to osób, które zostały np. ranne, kontuzjowane lub okaleczone podczas pełnienia służby wojskowej.

Jak podano, ukraiński resort obrony i gwardia narodowa mają przedstawić Państwowej Służbie Migracyjnej propozycje dotyczące kwot migracyjnych dla wymienionych kategorii osób.

Przeczytaj: „Nie będzie komu generować PKB”. Ukraińscy analitycy prognozują kryzys demograficzny

Czytaj także: Połowa Ukraińców w Polsce zamierza wnioskować o pobyt stały lub tymczasowy [RAPORT]

Unian / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply