Dziś rano zatrzymany w sobotę Giennadij Korban, lider partii Ukrop i współpracownik Ihora Kołomojskiego, miał zostać zwolniony z aresztu. Został jednak siłą wywieziony przez niezidentyfikowane osoby w nieznane miejsce. Jego „porwaniu” chcieli zapobiec jego zwolennicy, którzy twierdzą, że działania te zlecił sam prezydent Poroszenko.

Wczoraj wieczorem Korban został przewieziony do szpitala z objawami wysokiego nadciśnienia. Przesłuchanie miało zostać wznowione dziś o 8 rano.

Sąd w Czernichowie wznowił dziś rano przesłuchanie, jednak wkrótce potem ogłosił przerwę. Powodem było upłynięcie 72-godzinnego okresu zatrzymania lidera partii UKROP, który został zwolniony.

Korban nie opuścił jednak sądu samodzielnie. Zabrać chcieli go ze sobą obecni w sądzie parlamentarzyści, ale to im się nie udało. Niezidentyfikowani ludzie siłą zabrali go z sali, umieścili w samochodzie i wywieźli w nieznanym kierunku. Wyjazd pojazdu próbowali bezskutecznie zatrzymać zwolennicy Korbana.

Zdaniem prawników reprezentujących Korbana został on porwany. Jak przekazali mediom, próbują odszukać swojego klienta, którego miejsce pobytu jest nieznane. „Myślę, że staliśmy się świadkami przestępstwa, które właśnie zostało popełnione, ponieważ osoba miała być zwolniona z aresztu”– powiedziała prawnik Oksana Tomczuk. Zwolennicy zatrzymanego polityka twierdzą, że za tymi działaniami stoi prezydent Petro Poroszenko.

„To cyniczna arbitralność popełniana przez organy, które nazywają siebie stróżami prawa. Tak się działo za Janukowycza, a teraz jest nawet gorzej”– powiedział deputowany Ukrop, Andrij Denysenko.

Giennadij Korban, lider partii Ukrop, blisko związany z oligarchą Ihorem Kołomojskim, został zatrzymany w sobotę w Dniepropietrowsku przez funkcjonariuszy SBU. Prokuratura generalna oskarża go o utworzenie zorganizowanej grupy przestępczej. Jest również podejrzewany o defraudacje środków publicznych na wielką skalę, porwanie i kradzież pojazdu.

Poroszenko uderza w Kołomojskiego? Wielka akcja SBU przeciwko partii UKROP i osobom związanym z oligarchą

112.ua / Unian.info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz