Ukończono pierwsze szkolenie polskich operatorów Bayraktar TB2 [+VIDEO]

Pierwsi piloci, operatorzy i personel techniczny z Mirosławca ukończyli szkolenie z obsługi bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2 – poinformował na Twitterze Sztab Generalny WP.

Jak poinformował w piątek Sztab Generalny Wojska Polskiego, pierwsi piloci, operatorzy i personel techniczny z Mirosławca ukończyli szkolenie z obsługi bezzałogowych statków powietrznych Bayraktar TB2.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sztab Generalny WP poinformował na swoim koncie na Twitterze, że pierwsza grupa polskich pilotów, operatorów i personelu technicznego z 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, obsługująca bezzałogowy statek powietrzny rozpoznawczy i bojowy Bayraktar TB2, ukończyła szkolenie w tureckim centrum firmy produkującej maszyny.

Zobacz też: Bayraktar, na którego pieniądze zebrali Polacy, zostanie przekazany Ukrainie za darmo

Jak informowaliśmy, Polska kupiła 24 drony bojowe Bayraktar TB2 od tureckiego przemysłu. Umowa z tureckim przemysłem obronnym zakłada także pakiet logistyczny oraz szkoleniowy. Przedsiębiorstwo będzie zajmowało się serwisowaniem bezzałogowych maszyn Bayraktar TB2. Zawarcie umowy odbyło się z pominięciem przetargu, w ramach tzw. pilnej potrzeby operacyjnej. Bezzałogowce są uzbrojone w rakiety przeciwpancerne.

Drony Bayraktar są bezzałogowcami sprawdzonymi między innymi w konfliktach w Libii, Syrii, a także w wojnie rosyjsko-ukraińskiej i walkach o Górski Karabach.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz