Szwedzi borykają się z problemem imigrantów i uchodźców składających wnioski o azyl, a nie posiadających prawa jazdy. Wsiadają oni za kierownicę bez prawa jazdy, a gdy zostaną zatrzymani tłumacza się, że posiadają odpowiednie uprawnienia pozwalające im kierować samochodem wyrobione w swoim ojczystym kraju.

W minionym roku szwedzka policja zatrzymała imigranta nie posiadającego szwedzkiego prawa jazdy. Tłumaczył się on tym, że posiada odpowiednie uprawnienia pozwalające mu kierować samochodem wyrobione w swoim ojczystym kraju. Sprawa trafiła do sądu, jednak prokurator nie był w stanie udowodnić czy mężczyzna faktycznie zdobył licencję, na prowadzenie samochodu, w kraju pochodzenia.

Szwedzi postanowili rozwiązać problem w następujący sposob. Imigranci i uchodźcy ubiegający się o azyl będą mogli prowadzić samochód bez posiadania szwedzkiego prawa jazdy. Dopiero po otrzymaniu azylu i szwedzkiego obywatelstwa imigranci będą musieli w ciągu roku zdobyć szwedzkie uprawnienia do prowadzenia samochodu.

Oznacza to, że w czasie długotrwałej procedury azylowej będą oni na szwedzkich drogach praktycznie nietykalni.

prostozmostu / kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz