Tusk: nawet 2 mld euro dla Ukrainy

Według obecnego Przewodniczącego Rady Europejskiej, pomoc finansowa i humanitarna to dla Unii Europejskiej priorytety w kwestii polityki względem Ukrainy. „Trzeba uchronić Ukrainę (…) przed dramatycznym kryzysem gospodarczym” – powiedział Donald Tusk.

Zdaniem Donalda Tuska, sytuacja na Ukrainie wymaga natychmiastowych reakcji i działań ze strony UE. Przyznał, że pomoc finansowa dla tego kraju może wynieść nawet 2 mld euro. „Jesteśmy już przygotowani”– powiedział. Chodzi tu o akcję realizowaną wspólnie z USA, Kanadą i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Jako drugim ważny element wymienił pomoc humanitarną, przypominając przy tej okazji, że polski rząd wystąpił już z taką inicjatywą. Zdaniem Przewodniczącego Rady Europejskiej rzecz obecnie najważniejsza, to „uchronić Ukrainę, to młode państwo, przed dramatycznym kryzysem gospodarczym”.

Tvp.info / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. polskipan
    polskipan :

    a ja po 7 latach studiów mam szukać pracy za 400 baksów!?! wolę wstąpić do Armii Proroka Ramzana Achmatowicza – i zginąć na Polu Chwały jak Sarmacki Wojownik, a nie być niewolnikiem tego burdelu zwanego IV Rzeszą i utrzymywać: kurwy, złodzieje i pedałów pokroju następcy Rumcajsa psa Tuska!

  2. zefir
    zefir :

    Stara śpiewka Tuska,jak doić i kroić cudzę pieniądze.Tym razem o priorytetach.Ukraina nie jest członkiem UE więc nie ma obowiązku jej ratowania.Chyba,że przywódcy krajów UE poczuwają się do winy za błędy w sprowokowaniu i popieraniu majdaństwa,ale wtedy niech to przyznają i płacą na nazibanderyzm z budżetów własnych wyborców a nie z anonimowej kasy UE.Ukrainę przed kryzysem gospodarczym mogą uratować tylko sami Ukraińcy.Niekończące się bezcelowe datki i kroplówki finansowe Zachodu tylko demobilizują i dramatycznie rozbisurmaniają w arogancji nazibanderowską machinę Ukrainy.Jej celem staje się nie uzdrowienie gospodarki,lecz propaganda,pustosłowie,ogłupianie społeczeństwa i szerzenie gloryfikacji ideologii i zbrodni OUN-UPA. Ciągle pytam i będę to czynił dalej: gdzie te reformy na Ukrainie,które warunkują pomoc MFW i UE? Tych reform jest zupełny brak.Jeżeli UE,MFW i USA,łamią zasady i udzielają Ukrainie wielomiliardowej darowizny to tym sposobem zapewniają Ukrainie zdolności finansowe do zakupu uzbrojenia.Gaworzenie Tuska o tzw pomocy humanitarnej włóżmy między bajki.Poza tym rozumiem obawy rządu Jaceniuka,że kurs na wymagane radykalne reformy gospodarcze może być przerwany widłami samych nazibanderowców.