Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

W kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina Ministerstwie Aktywów Państwowych powstaje kompleksowy plan pomocy Ukrainie w odbudowie - dowiedział się Business Insider.

Business Insider napisał w czwartek o kompleksowej ofercie dotyczącej tego, jak Polska może pomóc w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Dokument jest opracowywany w resorcie, którym kieruje wicepremier Jacek Sasin, czyli w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Z informacji portalu wynika, że w pomoc Ukrainie miałoby zaangażować się nie tylko polski rząd, ale także spółki Skarbu Państwa oraz biznes prywatny. Ministerstwo Aktywów Państwowych jeszcze w kwietniu wysłało do SSP ankietę z pytaniami o możliwości wsparcia Ukrainy w odbudowie. Odpowiedzi już spłynęły do ministerstwa, lecz na razie szczegóły nie są ujawniane.

W nocy z soboty na niedzielę Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda przebywa na Ukrainie.  W planach wygłoszenie orędzia w Radzie Najwyższej w Kijowie. (więcej…)

Posuwanie się bez zbędnych strat ludzkich na pozycje sprzed 24 lutego, byłoby zwycięstwem - twierdzi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. (więcej…)

Od soboty Gazprom wstrzyma dostawy gazu ziemnego do Finlandii. Powodem jest odmowa Helsinek dokonywania płatności w rublach.

Jak podała w piątek agencja prasowa Interfax, Rosja wstrzyma dostawy gazu ziemnego do Finlandii w sobotę 21 maja o godzinie 7 czasu moskiewskiego (godzina 6 w Polsce). Taką informację fińska państwowa firma gazowa Gasum otrzymała od rosyjskiej firmy Gazprom Eksport.

Gasum podało w komunikacie, że w następnych dniach będzie zaopatrywać swoich klientów w gaz ziemny pochodzący z innych źródeł, tłoczony gazociągiem Balticconnector z Estonii.

Według brytyjskiego wywiadu Rosjanie skierowali swoje nowoczesne bojowe wozy wsparcia do ataku na Siewierodonieck.

Informacje o doniesieniach wywiadu opublikowało w niedzielę rano na Twitterze brytyjskie Ministerstwo Obrony. Według nich Rosjanie posiadają tylko jedną operatywną kompanię ciężkich bojowych wozów wsparcia "Terminator". Oddział ten znajduje się na Ukrainie i został skierowany do zgrupowania, które prowadzi ataki na miasto Siewierodonieck w obwodzie ługańskim.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 70 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
9%