Portal Buzzfeed poinformował, że prezydent Donald Trump dokona nominacji Davida Schenkera, obecnie dyrektora w think tanku Washington Institute for Near East Policy (WINEP), na stanowisko asystenta sekretarza stanu ds. Bliskiego Wschodu.

Jak informuje portal The Hill: “Schenker byłby pierwszą osobą spoza Departamentu Stanu od lat dziewięćdziesiątych XX w., która została mianowano na to stanowisko, które tradycyjnie było obsadzane przez zawodowych dyplomatów. Wcześniej służył jako główny doradca Pentagonu ds. państw arabskich [za kadencji sekretarza obrony Donalda Rumsfelda]. Nie jest jasne, kiedy Schenker zostanie nominowany, ale źródła w administracji podkreślały, że wybór został dokonany”.

Schenker jest autorem książek  “Dancing with Saddam: The Strategic Tango of Jordanian-Iraqi Relations” i “Palestinian Democracy and Governance: An Appraisal of the Legislative Council”.

Specjalizuje się również w polityce libańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump jednak zachowa porozumienie nuklearne z Iranem?

Think tank WINEP, w którym obecnie Schenker jest dyrektorem wydziału zajmującym się analizą arabskiej polityki, jest powiązany z organizacja American Israel Public Affairs Committee, która jest głównym ośrodkiem tzw. lobby izraelskiego w USA.

Kandydatura Schenkera musi zostać zatwierdzona przez Senat.

Kresy.pl / The Hill

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply