Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o uszkodzenie samochodu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka – oświadczyła w poniedziałek oficer prasowa toruńskiej policji podinspektor Wioletta Dąbrowska. Do incydentu doszło w środę w Toruniu.

Turańska policja poinformowała w poniedziałek, że dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o uszkodzenie samochodu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka zostali zatrzymani – podała Polska Agencja Prasowa (PAP). Do incydentu doszło w środę w Toruniu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Dwaj mężczyźni – 21-letni mieszkaniec Bydgoszczy i 24-letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego (Zachodniopomorskie) – zostali zatrzymani w sobotę. Postawiono im zarzuty uszkodzenia pojazdu na szkodę komitetu wyborczego, a także zniesławienia kandydata.

Obydwaj mężczyźni zostali w niedzielę doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania kraju, poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Samochód, którym Krzysztof Bosak podróżował w czasie kampanii, został uszkodzony w środę, podczas gdy Bosak przemawiał na wiecu w Toruniu. Przebito opony auta, a także umieszczono na nim napis „faszysta”.

W czwartek do zdarzenia odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

„Samochód Krzysztofa Bosaka został zniszczony. Poprosiłem ministra (szefa MSWiA, Mariusza) Kamińskiego o zajęcie się sprawą. Nie ma zgody na agresję w imię walki politycznej i kampanii prezydenckiej. Każdy ma prawo do własnych poglądów — ich wolność jest i będzie w Polsce pod szczególną ochroną” – napisał Morawiecki na Twitterze.

Zobacz także: Większość najmłodszych wyborców wybrało kandydatów innych niż Duda i Trzaskowski

pap / wiadomosci.onet.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz