Według przecieków z tajnego raportu, NATO ma poważne wątpliwości, czy jest aktualnie w stanie skutecznie przeciwstawić się rosyjskiej agresji na wschodnioeuropejskich członków Sojuszu.

O tajnym raporcie NATO zatytułowanym „Progress Report on the Strengthened Deterrence and Defense Capability of the Alliance” [Sprawozdanie z postępów w sprawie wzmocnionej zdolności odstraszania i obronności Sojuszu] jako pierwszy poinformował w sobotę niemiecki dziennik „Der Spiegel”. Jak informuje dziennik, autorzy raportu „dochodzą do szokującego wniosku, że ‚zdolność NATO do logistycznego wsparcia szybkiego wzmocnienia na znacznie rozszerzonym terytorium obejmującym obszar działania SACEUR [Supreme Allied Commander Europe] uległa atrofii od czasu zakończenia zimnej wojny.” 27 lat od zakończenia zimnej, funkcjonalność logistycznej infrastruktury NATO pozostaje ograniczona. Raport informuje, że braki są widoczne wszędzie, m.in w sprzęcie służącym do transportowania czołgów.

Okazuje, że tak mocno chwalone przez Sojusz siły szybkiego reagowania NATO również nie są w stanie ani szybko zareagować na zagrożenie militarne, ani nie jest możliwe ich dłuższe podtrzymanie na polu walki. „Tajne sprawozdanie z Brukseli ukazuje Sojusz, który nie byłby w stanie bronić przed atakiem ze strony Rosji. Nie byłby w stanie rozmieścić swoich oddziałów w odpowiednim tempie, brakuje mu wystarczającej ilości oficerów wśród personelu, a dostawy sprzętu zza Atlantyku są niewystarczające.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dowódcy wojskowi NATO zdają sobie sprawę z problemów trapiących Sojusz i dlatego w ubiegłym tygodniu przedstawili Komitetowi Wojskowemu NATO plan zwiększenia personelu oficerskiego. W pierwszej połowie listopada ministrowie obrony państw NATO najprawdopodobniej zatwierdzą przedstawiony plan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fatalny stan amerykańskich sił zbrojnych

Kresy.pl / spiegel. de
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ten „tajny”raport i jego mniej tajne przecieki,to swoisty blef i podpucha.Szkopom chodzi o to by Ruskich ośmielić,podpuścić i zachęcić.To szkopów igranie z Trumpem i jego sojusznikami.Fryce rozklejeni przez multi-kulti i ciapatych,chcą się pod Ruskich podczepić.Taki ze szkopów sojusznik w NATO,jak z zadów kóz ich ciapatych trąba.