W piątek rano 19-letni mężczyzna został zasztyletowany w ośrodku dla migrantów niedaleko Lindesberg w środkowej Szwecji przez innych azylantów. To już trzecia tragedia w tym roku. Policja odmawia podania narodowości sprawców.

W ośrodku w Storå, około 200 km na zachód od Sztokholmu trzej mężczyźni w wieku 25-30 lat zaatakowali 19-latka nożem. Został ugodzony w gardło, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Szwedzka policja odmawia podania narodowości sprawców. Dwóch zostało zatrzymanych na miejscu. Trzeci zbiegł do pobliskiego lasu, ale po pewnym czasie oddał się w ręce policji. Nie wiadomo na razie, co było motywem ataku, jednak śledczy podejrzewają, że narzędzi zbrodni było więcej, nie tylko jeden nóż. Zarówno sprawcy, jak i ofiara, mieszkali w tym samym ośrodku dla azylantów.

Stefan Wickberg, rzecznik miejscowej policji przyznaje, że ośrodki dla azylantów są dla funkcjonariuszy problemem. „Mieliśmy regularne wezwania do bójek i innych podobnych zakłóceń porządku”– powiedział. Dodał, że azylanci mieszkają zbyt blisko siebie, a wielu z nich pochodzi ze stref konfliktów, co utrudnia relacje.

Atak w ośrodku w Storå to już trzecie morderstwo popełnione w tego typu miejscu w Szwecji w tym roku. W 2014 r. w całej Szwecji w ośrodkach dla azylantów miało miejsce 148 incydentów. Rok później – już 322.

Thelocaa.se / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. piotr3005
  piotr3005 :

  Tumanizm, debilizm, idiotyzm i analfabetyzm, tak krótko należy określić propozycję European Democracy Lab [EDL]oraz szefowej EDL Ulrike Guérot i austriaka Robert Menasse.
  I ZNOWU MIAŁEM RACJĘ PISZĄC O KALIFATACH niemieckim, francuskim, beneluxu, itd. Filozofia ma zawsze rację: „GŁUPOTA NIE ZNA GRANIC!” Tak IDIOTYCZNEGO POMYSŁU można by się spodziewać tylko po poważnie chorych psychicznie z oddziałów zamkniętych silnie strzeżonych. A tu mamy do czynienia z kimś „buszującym” na wolności. Oj strach pomyśleć!. Tu tłumaczenia i argumentacja nic nie pomorze, tu już trzeba ostrej reprymendy i obrażania takich głupków. Przytoczę pewien tekst dot.:”rozmazywania gówna” – jest to celna ocena sytuacji. Cyt.:
  warmiak (not verified)|27.02.2016
  W bloku mieszkają jeden pod drugim odpowiednio:
  3 piętro – Arab i kilku jego ziomków;
  2 piętro – Grek;
  1 piętro – Węgier;
  Parter – Niemiec i naprzeciwko Polak.
  Araby tak zasrały kibel, że u Greka pękła rura i całe gówno zaczęło się rozlewać po jego mieszkaniu. Niestety Greka nie ma w domu, bo Niemiec kazał mu na mieście zbierać puszki w celu odpracowania długu. Gówno zaczęło przesiąkać do Węgra.
  Węgier leci po Niemca, żeby razem wpaść do Greka oraz Arabów i zrobić porządek. Zdziwiony słyszy od Niemca, że on nie będzie nic robił, bo i tak ma już trochę zasraną chatę i może przyjąć więcej tego gówna. Smutny Węgier wraca do siebie i sam coś próbuje uszczelniać, ale słabo mu to idzie.
  Niemiec zanim zorientował się co zrobił, stał już po pas w tym gównie. I nie może się ruszyć z własnego mieszkania, więc woła Polaka.
  Polak wpada do Niemca, a ten od razu z mordą, że w ramach solidarności Polak musi zabrać część tego gówna, bo on już sobie nie radzi. Polak protestuje, ale Niemiec mówi, że wypierdoli go z bloku, jak się nie będzie słuchał. Blok w końcu jest jego. Polak dalej protestuje, ale w końcu Niemiec go przekonuje że na początek musi wziąć tylko trochę gówna i jak je rozsmaruje po całej swojej podłodze, to w sumie poza ogólnym smrodem, nikt nic nie zauważy.
  Odp.: AliBabaHunter (not verified)|27.02.2016
  Tak to właśnie wygląda :). Można tylko dodać, ze to gówno zawiera groźne dla życia zarazki.
  TU MACIE, W SKRÓCIE, ALE DOSADNIE PRZEDSTAWIONY STAN POLITYCZNY TEGO CO SIĘ DZIEJE W EUROPIE.