Nowy szef MSW Niemiec Horst Seehofer w opublikowanej w piątek rozmowie z „Bildem” przypomniał, że kraj został ukształtowany przez chrześcijaństwo.

Seehofer powiedział w wywiadzie, że chrześcijańskie korzenie Niemiec można zauważyć w wolnej od pracy niedzieli czy obchodzeniu świąt i zwyczajów kościelnych takich jak Wielkanoc, Zielone Świątki i Boże Narodzenie.

Jednak mieszkający u nas (w kraju) muzułmanie rzecz jasna są częścią Niemiec, choć nie oznacza to naturalnie, że z błędnie pojmowanego szacunku zrezygnujemy z typowych dla naszego kraju tradycji i zwyczajów – stwierdził nowy szef MSW Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy szef niemieckiego MSW zapowiedział przyspieszenie deportacji imigrantów

Horst Seehofer wygłosił apel o zwołanie konferencji z udziałem rządu i islamskich organizacji w Niemczech. Moje przesłanie brzmi: muzułmanie muszą żyć z nami, nie obok nas lub przeciw nam – zaznaczył.

Szef MSW Niemiec Seehofer obiecał, że rząd w skuteczniejszy sposób egzekwował istniejące prawo imigracyjne, m.in. poprzez zaklasyfikowanie większej liczby państw jako bezpiecznych (do których można deportować imigrantów). Zapowiedział całościowy plan mający na celu przyspieszenie deportacji, a także wzmocnienie walki z przyczynami migracji w krajach pochodzenia.

Minister podkreślił, że osobom rzeczywiście potrzebującym ochrony będzie ona oferowana, a w razie pozostania kraju powinny się one integrować.

Szef MSW Niemiec dodał, że rząd weźmie na siebie większą niż dotąd odpowiedzialność przy deportacjach. Odpowiedzialne za to są nadal kraje związkowe, od których w przyszłości także będzie się więcej wymagać w kwestii deportacji – zaznaczył. Seehofer dodał, że zdolność naszego społeczeństwa do integracji jest ograniczona i nie wolno nam dopuścić, by została ona przekroczona.

Przyjmowanie (imigrantów), składanie wniosków (o azyl) i ich opiniowanie będą się w przyszłości odbywać w centralnych ośrodkach (…). Inicjatywą ustawodawczą w tej sprawie chcemy się zająć jeszcze przed latem, a pierwsze takie centrum powinno powstać do jesieni – zapowiedział Seehofer.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz