W poniedziałek szef MON zapowiedział dodatki dla żołnierzy zawodowych. “Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych” – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych. Ruszyły prace nad rozporządzeniem MON o wypłacie dodatków z wyrównaniem od stycznia – napisał w poniedziałek na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Oglądaj także: MON nie ma planu na rozwój armii – generał Skrzypczak, profesor Zapałowski [+VIDEO]

Wcześniej – w piątek – minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że zwrócił się do prezydenta o zwiększenie uposażeń dla żołnierzy. “Zwróciłem się do Pana Prezydenta o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. Oznacza to podwyżkę uposażeń o średnio 677 zł. brutto, z wyrównaniem od stycznia. Podwyżki średnio o 500 zł. brutto otrzymają też pracownicy resortu obrony narodowej” – deklarował wówczas szef MON.

Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku wicepremier Jarosław Kaczyński i szef MON Mariusz Błaszczak przedstawili założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Państwo, które leży na granicy NATO i UE musi mieć poważną siłę odstraszającą, a w razie potrzeby musi mieć możliwość skutecznej obrony, przez dłuższy czas, samodzielnie” – oświadczył wówczas wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział „radykalne umocnienie sił zbrojnych”. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli wówczas, że 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy obrony terytorialnej to cel minimum.

Zobacz także: Szef BBN: Potrzeba reformy systemu dowodzenia w wojsku

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply