Prezydent Donald Trump odwołał spotkanie z przywódcami grupy G7, zamiast tego zostanie przeprowadzona wideokonferencja – informuje w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Szczyt państw grupy G7 zaplanowany na czerwiec, został odwołany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych – pisze Reuters. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, głowy państw odbędą wiedeokonferencję.

Reszta państw G7 poinformowana została o zmianie planów przez doradcę ekonomicznego Białego Domu, Larreg Kudlowa.

“Aby każde państwo skupiło się na odpowiadaniu na zdrowotne i ekonomiczne wyzwania COVID-19, poinformowaliśmy swoich partnerów, że czerwcowy szczyt G7, który miał sięodbyć w Camp David w USA jest odwołany” informowała rzeczniczka prasowa Białego Domu. “Zamiast spotkania odbędzie się wideokonferencja.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa chce koordynować działania krajów zwalczających epidemię. Z tego powodu USA wyszło z propozycją comiesięcznych konferencji, na których kraje G7 informowałyby o postępach w swojej pracy.

Jak już pisaliśmy, urzędnicy Białego Domu zwrócili się w środę do Kongresu USA o zatwierdzenie pięciuset miliardów pomocy dla amerykańskich podatników i pięćdziesięciu miliardów pomocy dla amerykańskich linii lotniczych. Ma to pomóc obywatelom w przebrnięciu przez ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Płatność miałaby zostać rozbita na dwa etapy, każdy z nich wymagałby wypłacenia 250 miliardów dolarów. Pierwsza część miałaby mieć miejsce szóstego kwietnia, druga osiemnastego maja. Donald Trump mówił w środę, że nie wiadomo jakie kwoty zostaną przyznane poszczególnym obywatelom. „Przyglądamy się różnym liczbom, każdy chciałby zyskać jak najwięcej” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Liderzy Kongresu dyskutują nad propozycją. Część Republikanów opowiada się za wystawieniem czeków opiewających po tysiąc dolarów na osobę, Demokraci jednak twierdzą, że wypłaty powinny być wyższe i bardziej zróżnicowane.

Zobacz także: Test Donalda Trumpa na obecność koronawirusa negatywny

„To nie czas na małe środki, to czas na odwagę i agresję” – mówił senator Schmer w środę. Zwrócił również uwagę, że w pierwszej kolejności wypłaty powinny być skierowane do osób potrzebujących.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply