Samoloty są przenoszone do bazy Bassel Al-Asad International Airport.

Syryjskie samoloty będą teraz znajdowały się bliżej bazy Hmejmim w prowincji Latakia, z której operacje lotnicze przeciwko ISIS prowadzą Rosjanie. Zarówno baza Hmejmim, jak i port w Tartusie, są chronione przez rosyjskie pociski ziemia-powietrze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czołowy fizyk i profesor MIT: Nie ma dowodów na odpowiedzialność Asada za atak chemiczny w Chan Szejkun [+VIDEO]

Według CNN – Reżim w Damaszku być może kalkuluje, że Stany Zjednoczone byłyby mniej skłonne uderzyć tak blisko rosyjskich wojsk i ich systemów przeciwlotnicznych.

Ten krok wydaje się logiczną konsekwencją słów niejednego reprezentantna obecnej amerykańskiej administracji, który groził Syrii kolejnymi nalotami w przypadku ponownego przeprowadzenia  ataku chemicznego, pomimo licznych wątpliwości na temat odpowiedzialności Damaszku za incydent z użyciem broni chemicznej sprzed dwóch tygodni.

Kresy.pl / Zerohedge.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz