W sieci a potem w mediach furorę robi nagranie ukazujące jak jeden z demonstrujących pod Sejmem zwolenników Komitetu Obrony Demokracji kładzie się na ulicy, najwyraźniej w celu symulowania poszkodowanego przez interwencję policji.

Redakcja TVP INFO twierdzi, że zidentyfikowała osobę manipulanta. „Według naszych informacji tym mężczyzną jest Wojciech Diduszko – filmoznawca, prywatnie mąż dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”, Agaty Diduszko-Zyglewskiej” – podaje na swoim portalu redakcja telewizji. Na nagraniu w piątkowego protestu pod Sejmem zwołanego przez Komitet Obrony Demokracji, wyraźnie widać, jak najpierw jeden z uczestników protestu odpala świecę dymną, a potem inny kładzie się ulicy, próbując przyjąć pozę poszkodowanego. Chwilę później mężczyzna wstał, wyciągnął telefon i oddalił się. Dlaczego tak się zachowywał? Wiele może wytłumaczyć upowszechniany dziś przez Platformę Obywatelską klip, ukazujący symulanta właśnie jako poturbowanego w czasie interwencji policji.

Co ciekawe notka biograficzna poświęcona Diduszce znikła z Wikipedii wkrótce po tym, gdy TVP INFO poinformowała, że to on miał być prowokatorem. Z informacji zamieszczony na portalu TVP wynika, że jescze w zeszłym roku Diduszko był redaktorem prowadzącym w Redakcji Filmu Fabularnego i Dokumentalnego TVP Kultura. Żona Diduszki jest kierowniczką działu promocji Stowarzyszeniea im. Stanisława Brzozowskiego. Jest ono wydawcą skrajnie lewicowego periodyku „Krytyka Polityczna”. Niedawno redaktor naczelny tego pisma Sławomir Sierakowski przyznał, że jego inicjatywy są utrzymywane głównie przez zagranicznych sponsorów.

tvp.info/tvp.pl/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  KODziarstwu marzy się warszawski majdan!!!
  Ale co się dziwić jak PiS z Kaczorem jeździli i wspomagali Majdan Kijowski wobec legalnie wybranej wladzy. Nie chcieli czekać do następnych demokratycznych wyborów by lud zagłosował tam i wybrał wladze!
  PiS wspiera opozycję białoruska i podburza naród białoruski przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Łukaszenko. To PiS sieje tam propagandę swoją tv bielsat a sami się burza że inni np. z Niemiec się do nas wpiepszaja a sami co robią?
  To PiS wspiera syryjska niby opozycję obcinaczy glow dążąc do obalenia prezydenta Assada!
  Mam wymieniać więcej?
  Nie jestem fanem PiS ale bardziej jeszcze nienawidzę tego KODziarstwa, zdrajców, zaprzancow.
  Lepszy u władzy PiS niż te PO,N. z KODem i SBkami.
  A z PiSem u wladzy będziemy walczyć swoimi sposobami bo im bardziej zależy na banderowskiej uPadlinie niz na Polsce!!! Zbłądzili polityką wschodnią totalnie ale ich naprostujemy!!!