Według nowych danych Straży Granicznej, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przybyło łącznie już prawie 6 mln osób. Według danych systemu PESEL, w Polsce przebywa ponad 1,3 mln uchodźców z Ukrainy.

Jak poinformowała we wtorek Straż Graniczna, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, polscy strażnicy graniczni odprawili na przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski już 5,909 mln osób. Tylko w poniedziałek 29 sierpnia było to 23,9 tys.

Podano też, że tego samego dnia (29 VIII) z Polski na Ukrainę odprawiono 30,7 tys. osób. Łącznie od czasu rosyjskiej inwazji, na tym kierunku funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili ponad 4,098 mln osób.

Według danych Straży Granicznej z końca ubiegłego tygodnia, od początku wojny polską granicę przekroczyło 5,729 mln Ukraińców. Według ONZ, łącznie od 24 lutego Ukrainę opuściło już ponad 11,1 mln osób. Na terenie Europy przebywa obecnie ponad 6,6 mln uchodźców z Ukrainy.

W ubiegłym tygodniu wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, były wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk podał, że według danych systemu PESEL w Polsce przebywało wówczas 1,307 mln uchodźców, z czego 93 proc. to kobiety (49 proc.) i dzieci (44 proc.) Poinformował też, że 638 tys. to osoby w wieku produkcyjnym, z czego 65 proc. pracuje. Później dodał, że według stanu na 28 sierpnia br., łącznie blisko 75 proc. uchodźców z Ukrainy (979 tys.) ma poniżej 40 lat.

Przeczytaj: 430 tys. Ukraińców zatrudnionych według nowej formuły. Wiceminister podał dane

W ubiegły czwartek na sesji warszawskiej Rady Miasta poinformowano, że w Warszawie ogółem od 16 marca do 22 sierpnia br. Ukraińcom przyznano ponad 130,5 tys. numerów PESEL.

Czytaj również: Straż Graniczna zatrzymała dwóch Ukraińców, którzy przemycali nielegalnych imigrantów

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply