W niedzielę  na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 45 cudzoziemców. Wśród nich byli obywatele Kamerunu, Jemenu i Egiptu.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę  na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 45 cudzoziemców. Wśród nich byli obywatele Kamerunu, Jemenu i Egiptu.

W poniedziałek na odcinku Placówki Straży Granicznej w Mielniku grupa 40 osób rzucała kamieniami i kijami w stronę polskich patroli. Osiem osób należących do agresywnej grupy przekroczyło granicę. Byli to obywatele Syrii, wszystkich zatrzymano.

Jak informowaliśmy, w sobotę 16 kwietnia na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży polskie patrole ujawniły dwie obywatelki Somalii, które przekroczyły polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Ze względu na zły stan zdrowia jednej z nich funkcjonariusze Straży Granicznej wezwali pogotowie. Kobieta miała uraz nogi i problemy z poruszaniem się. Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o przewiezieniu jej do szpitala. Na miejscu lekarze zadecydowali, że ze względu na zły stan zdrowia pacjentki będzie ona wymagała około tygodniowej hospitalizacji. Kobieta nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Leżała na intensywnej terapii.

Z kolei druga z kobiet została przewieziona do Placówki SG w Białowieży, gdzie wyraziła chęć pozostania w Polsce i przyjęto od niej wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium naszego kraju. Kobieta potwierdziła, że jej siostra, jak ją nazywała, która była w szpitalu, również chce ochrony międzynarodowej w Polsce. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kobiety nie były ze sobą spokrewnione. Wniosek o ochronę międzynarodową miał być przyjęty od jej współtowarzyszki podróży po powrocie Somalijki ze szpitala. Jednak po trzech dniach pobytu w szpitalu, 19 kwietnia w godzinach wieczornych, cudzoziemka, która nie była w stanie swobodnie się przemieszczać, zniknęła ze szpitala.

“To kolejny przykład, kiedy procedura ubiegania się o ochronę międzynarodową zostaje wykorzystana przez cudzoziemców, którzy kierując się wyłącznie względami ekonomicznymi, a nie znalezieniem ochrony w bezpiecznym kraju, w ten sposób próbują przedostać się do krajów Europy Zachodniej” – podał.

Zobacz też: “Nieprzytomny” Jemeńczyk porusza się o własnych siłach na filmie Straży Granicznej [+VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE: Białoruskie służby znowu zaatakowały polską Straż Graniczną [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply