Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, PiS może liczyć na poparcie aż 49 proc. wyborców.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 15 proc. respondentów. Kukiz’15 cieszy z poparciem 8 proc. Tyle samo wyborców chce oddać swój głos na Nowoczesną. Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszą się równym poparciem 6 proc. badanych.

W Sejmie znalazłaby się również partia Razem, z wynikiem 5 proc. poparcia, natomiast partia Wolność zdobyłaby 3 proc. głosów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Wyniki sondażu świadczą wyraźnie o nastawieniu Polaków. Polacy potrzebują i czekają na zdecydowaną podmiotowość Polski, rządu polskiego, także w polityce europejskiej. Premiują to, jeśli rząd, władza, zdecydowanie stoi na gruncie reprezentowania interesu polskiego. Polacy odczuwają pewien niedosyt troski o interes narodowy przez ugrupowania, które do tej pory działały bardziej w interesie idei europejskiej, niż wyraźniejszym akcentowaniem interesu polskiego” – powiedział „Super Expressowi” socjolog prof. Kazimierz Kik.

Socjolog uważa również, że najnowsze wyniki wskazują na zagubienie opozycji „w miarę tracenia gruntu społecznego”.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 stycznia 2018 roku na próbie 1102 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS: Polacy chcą zmian w polityce rządu

Kresy.pl / Super Express

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz