Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, PiS może liczyć na poparcie aż 49 proc. wyborców.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 15 proc. respondentów. Kukiz’15 cieszy z poparciem 8 proc. Tyle samo wyborców chce oddać swój głos na Nowoczesną. Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszą się równym poparciem 6 proc. badanych.

W Sejmie znalazłaby się również partia Razem, z wynikiem 5 proc. poparcia, natomiast partia Wolność zdobyłaby 3 proc. głosów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wyniki sondażu świadczą wyraźnie o nastawieniu Polaków. Polacy potrzebują i czekają na zdecydowaną podmiotowość Polski, rządu polskiego, także w polityce europejskiej. Premiują to, jeśli rząd, władza, zdecydowanie stoi na gruncie reprezentowania interesu polskiego. Polacy odczuwają pewien niedosyt troski o interes narodowy przez ugrupowania, które do tej pory działały bardziej w interesie idei europejskiej, niż wyraźniejszym akcentowaniem interesu polskiego” – powiedział „Super Expressowi” socjolog prof. Kazimierz Kik.

Socjolog uważa również, że najnowsze wyniki wskazują na zagubienie opozycji „w miarę tracenia gruntu społecznego”.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 stycznia 2018 roku na próbie 1102 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS: Polacy chcą zmian w polityce rządu

Kresy.pl / Super Express
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz