Nowy sondaż wskazuje, że poparcie dla PiS ma obecnie tendencją spadkową.

Na Platformę Obywatelską swój głos chce oddać 20,3 proc. wyborców. Trzecie miejsce zajmuje Nowoczesna z poparciem na poziomie 10,5 proc.

Na dalszych miejscach znalazły się: Kukiz’15 (6,8 proc.), SLD (6,6 proc.) i PSL (6,4 proc.). Do Sejmu nie wchodzą: partia Razem, która może liczyć na głosy 2,6 proc. ankietowanych, a także Wolność i Kongres Nowej Prawicy – po 0,4 proc. poparcia. 9,6 proc. badanych nie wie, na którą partię zagłosowałoby w wyborach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak powiedział Marcin Duma, szef IBRiS: „Mam wrażenie, że twierdza PiS, jaką jest polska wieś, może zrobić partii rządzącej psikusa. Szczególnie że w wyborach samorządowych można to zrobić „bezkosztowo”: beneficjenci 500+ niczego nie stracą, głosując na opozycję. A większość samorządów to jednak są wsie, gdzie mieszka 40 proc. ludności. Być może to właśnie poparcie na wsiach w roku 2014 zostało już przez PiS przeanalizowane i przełożyło się na forsowane propozycje zmian w prawie wyborczym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kukiz walczy z PiS o JOW-y

Kresy.pl / Rzeczpospolita

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz