Czy Polska wyśle swoje wojska na Ukrainę? ” Niczego nie można wykluczyć, ale i niczego nie można potwierdzić” – odpowiada szef polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Bez pomocy całej wspólnoty zachodniej Ukrainie będzie bardzo trudno przetrwać jako niepodległe państwo – powiedział Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Na antenie Polskiego Radia Soloch podkreślił, że Ukraina jest naszym kluczowym sąsiadem. Niepodległość i demokratyczny charakter tego państwa leży w interesie nie tylko Polski, ale także wspólnoty europejskiej – zaznaczył szef BBN-u.

Minister Paweł Soloch był także pytany o to, czy w momencie pogorszenia się sytuacji na Ukrainie, Polska wyśle żołnierzy.

Wolałbym takich wariantów nie omawiać dlatego, że niczego nie można wykluczyć, ale i niczego nie można potwierdzić. Na dzień dzisiejszy należałoby się skoncentrować przede wszystkim na umacnianiu państwa ukraińskiego również poprzez promowanie sprawy ukraińskiej na forum międzynarodowym i podtrzymywanie pomocy państw zachodnich. Bez zaangażowania całej wspólnoty demokratycznych państw Zachodu Ukrainie byłoby bardzo trudno przetrwać jako niepodległemu państwu– podkreślił Paweł Soloch.

Przeczytaj także: Prezydent: Bezpieczeństwo punktem wyjścia w integracji „Trójmorza”

radiomaryja.pl/KRESY.PL

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Po pierwesze,straszliwy wstyd,nawet błazenada,że mamy takiego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego,jak niejaki debil w randze ministra Paweł Soloch.Kto taką polityczną pokrakę zrobił szefem BBN?”Ta pokraka nie wie,że mnie absolutnie zwisa czy tzw UPAdlina przetrwa.Wierutną bzdurą jest twierdzenie bander Solocha,że banderowska Upadlina jest polskim kluczowym sąsiadem,chyba że kluczowym wrogim Polsce sąsiadem.Idioto Soloch,na dzień dzisiejszy to należałoby zastanowić się nad umocnieniem państwa polskiego,a nie jak durnie twierdzisz umocnieniem państwa(?) ukraińskiego.Soloch,pomyśl z czyjej kasy czerpiesz swe profity i nie piernicz bałwochwalczych hymnów probanderowskichj,antypolskich zdradzieckich hymnów niegodnych Polaka.

 2. jazmig
  jazmig :

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić „historyczną racją”,
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę – bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  „Bujać – to my, panowie szlachta!”

 3. scorpio
  scorpio :

  Soloch ty blaznie i szmato probanderowska wyslij wpierw swoje dzieci, krewnych dzieci oraz dzieci wszystkich politykow popierajacych ten zbrodniczy rezim w Kijowie na front aby walczyli i umierali za pro banderowskich bandytow i chazarskich oligarchow upadlinskich. Ty szmato i jeszcze raz szmato proupadlinska powinienes skonczyc ta blazenade i nie wmawiaj ze Polacy popieraja ten zbrodniczy twor jakim jest UPAdlina. Im szybciej ten twor upadnie tym lepije nie tylko dla POlski ale dla calego swiata. Chazarskich oligarchow upadlinskich ujac i skazac na dozywotnie karne kolonie aby tam dokonczyli swojego zywota.

 4. zan
  zan :

  Problem w tym, że skurwiele rządzący III RP nie chcą wolnej Ukrainy, ale: 1) programowo banderowską Ukrainę 2) skonfliktowaną z Rosją 3) wojskowo ściśle powiązaną z USA 4) kontrolującą wschodnie terytoria bez względu na opinie lokalnej ludności. Tzn. wszystko jest podporządkowane globalnej dominacji i agresywnej polityce USA. Wschodnie rubieże Ukrainy to de facto Rosja (język, kultura, tożsamość) a na pewno nie ANTY-Rosja, więc wpierniczanie tam Wojska Polskiego oznacza bardzo agresywną postawę III RP. Nie wiem czy ten pojeb wierzy, że Rosja skończy jak Irak albo Palestyna czy po prostu nie zastanawia się nad konsekwencjami podobnych ruchów.

 5. zan
  zan :

  Ciekawe, że Ukraina ma być „wolna”, ale tą wolność rozumie się wyłącznie jako ustawienie w opozycji do Rosji. Tak jakby Rosja była już jedynym zagrożeniem dla światowej wolności. No cóż…Wg. PO-PiS Eurokołchoz to oaza wolności, więc Polska jest „wolna” z definicji, natomiast żydowska oligarchia z Ukrainy w rodzaju Poroszenki i Kołomoiskiego to urodzeni wolnościowcy którym należy zapewnić przetrwanie u koryta.

 6. jaro7
  jaro7 :

  Słuchaj bucu Soloch,pojdę ale ty i Antoni i tobie podobne pojeby przodem,a jak sie któryś cofnie to chętnie osobiście zastrzelę.Czy ten kraj produkuje samych debili na rządowe stołki.ŻADEN NORMALNY POLAK NIE BĘDZIE WALCZYŁ ZA BANDEROLAND-Soloch sam wypierd. z Reyami,Wóycickimi,Żurawskimi,Szczerskimi,Kuchcińskimi,Karczewskimi,Sakiewiczami i im podobna bandą.Utwórzcie ochotniczy batalion i niech was ruskie…..odstrzelą,zrobią Polsce przysługę.

  • mop
   mop :

   PRZYPONĘ TWOJE SŁOWA,KTÓRE TO ZAMIEŚCIŁES W JEDNYM ZE SWOICH KOMENTARZY: JESTEM NACJONALISTĄ !!! Nacjonalista – osoba o zbyt niskim potencjale intelektualnym, żeby zrozumieć złożoność relacji międzynarodowych. Każda próba wytłumaczenia skomplikowanych wydarzeń na świecie powoduje u niego wypalenie komórek mózgowych.

 7. pro_patria
  pro_patria :

  Zniknięcia z mapy Europy tego zwyrodniałego tworu żadne liczące państwo nawet by nie zauważyło, nie mówiąc o odczuciu. Dla Polski upadek agresywnego bankruta o roszczeniach terytorialnych wobec nas to same korzyści. Jednak pisiory wzorem p.o. z kretyńskim uporem próbują wmówić społeczeństwu, że istnienie tego żartu historii leży w naszym interesie narodowym. Oszołom soloch dołącza do grona zdrajców ojaczyzny z premedytacją działającym na szkodę Polski.

 8. wojciech1000
  wojciech1000 :

  Chce on iść na wojne niech idzie oczywiście razem z całą swoją rodziną i kolesiami ze swojego getta,uzbroi się w siekiery i dalej nuże bronić Donbasu. O jakich wojskach on mówi ,chyba że zbierze armię złodziei co tu rabują Nas od 1944. Prawdziwe wojsko pozostanie w koszarach .My Polacy mamy własne sprawy -mówił Dmowski

 9. krok
  krok :

  Jakakolwiek akcja agresji PIS wobec ruskich skończy się dla Polaków źle, żeby nie powiedzieć tragicznie. PIS i dziennikarze tego nurtu bardzo lgną, by Polaków jakoś wkręcić w tę wojnę. To nie jest wola Polaków, lecz chorych z nienawiści ludzi, tłumaczących sobie, że bez wolnej ukrainy nie ma wolnej Polski. Ukraina jest wolna, jedyną niewolę, którą ma to oligarchowie i faszystowskie ugrupowania u władzy. Głupi naród, że tego nie widzi, albo otumaniony obietnicami zachodu o dozgonnym poparciu.