Założyciel Śląskiej Partii Regionalnej Jerzy Gorzelik przyznał, że kibicuje reprezentacji Niemiec i kibicował by jej także w meczu przeciwko Polsce.

Znany z antypolskich wystąpień przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik zamanifestował swoją sympatię dla reprezentacji Niemiec w czasie obecnych piłkarskich mistrzostw świata na Facebooku, zamieszczając swoje zdjęcie wraz z motywem niemieckiej flagi i symbolem turnieju w Rosji. Jak napisał ślązakowiec, zaczął demonstrować swoje wsparcie dla niemieckiej drużyny dopiero w niedzielę, po jej przegranej z reprezentacją Meksyku „bez obawy o posądzenie, że kibicuję faworytom”. Gorzelik nie daje bowiem zbyt wielkich szans swoim ulubieńcom, a ich występ uznał za słaby.

Gest Gorzelika wywołał liczne komentarze. Sam polityk także brał udział w dyskusji pisząc: „Zauważam pewne niwelowanie asymetrii debilizmu. W Polsce debile tradycyjnie leczą kompleksy radością z każdego niepowodzenia Niemców. W Niemczech debile niepowodzenie przypisują zbyt mało „narodowemu” (w znaczeniu nadanemu temu słowu przez pewnego Austriaka) charakterowi drużyny. Jakby coś się zasadniczo zmieniło w tej kwestii od poprzedniego mundialu, który Niemcy wygrali”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O piłkarskie sympatie zapytał Gorzelika dziennikarz „Dziennika Zachodniego”. W rozmowie ślązakowiec stwierdził, że najbardziej lubi reprezentacje Irlandii i Szkocji, a Niemcom kibicuje ze względu na nieobecność tych pierwszych na turnieju w Rosji. Na pytanie o to komu kibicowałby w meczy Polski i Niemiec, Gorzelik zadeklarował swoje wsparcie dla tej drugiej reprezentacji.

Czytaj także: RAŚ „broni polskich obozów koncentracyjnych”. Śląski historyk: realizują politykę niemiecką

dziennikzachodni.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz