W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej Sławomir Sierakowski wzywa do rozpoczęcia ofensywy przeciw Kościołowi katolickiemu.

Nie będzie elektoratu lewicowego bez osłabienia w Polsce roli Kościoła katolickiego. Kościół przekształca konflikt klasowy w wojnę kulturową. Kościół jest pierwszym politycznym wrogiem lewicy w Polsce i Partii Razem. Nie da się wrócić do interesów materialnych ludzi bez osłabienia Kościoła– mówił Sierakowski.

Być może w Polsce mielibyśmy już dawno całkiem niezłą socjaldemokrację, gdyby nie postkomunizm i Kościół katolicki– powiedział Sierakowski „Wyborczej”. Jego zdaniem, „potrzebna jest ofensywa przeciw Kościołowi. Nie kulturowa, tylko socjalna„.

Kościół w Polsce nie wydaje listów pasterskich w sprawach socjalnych, jak bezrobocie czy umowy śmieciowe, nie wspominając o łamaniu konstytucji, na która tyle razy się powoływał, mówiąc o rodzinie i aborcji. Za to listy pasterskie i komunikaty o gender i in vitro są bardzo konkretne– uważa Sierakowski.

„Gazeta Wyborcza”/KRESY.PL

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mis_uszatek
  mis_uszatek :

  ” Kościół w Polsce nie wydaje listów pasterskich w sprawach socjalnych, jak bezrobocie czy umowy śmieciowe, nie wspominając o łamaniu konstytucji, na która tyle razy się powoływał, mówiąc o rodzinie i aborcji. Za to listy pasterskie i komunikaty o gender i in vitro są bardzo konkretne” I jak ten Pan chce robić jakąś ofensywę, kompletnie nie rozumiejąc swojego przeciwnika. KK nie wydaje listów pasterskich o bezrobociu, zasiłkach, prawie pracy itp. bo nie jest od tego i nie jest to płaszczyzna jego oddziaływania na ludzi. Nie za bardzo rozumiem jak ten Pan chce również przeprowadzać ofensywę socjalną przeciw KK? Aby moc coś takiego zrobić musiał by mieć większość parlamentarną, prezydenta, trybunał konstytucyjny itp. Aby np odebrać księżom majątki i porozdawać potrzebującym.

 2. dajaman
  dajaman :

  W Polsce przede wszystkim byśmy mieli taką socjaldemokrację jak w Szwecji… czyli totalne dno moralne, zniszczone wszelkie zasady. Dla komuchów wrogiem jest rodzina, dlatego w Szwecji nałożone są wszelkie ograniczenia jak i pełną kontrolę nad rodzinami w Szwecji. To państwo się wyludnia. Takiej chcą te sukinsyny Polski. Lewactwo powinno zdechnąć bo im nie zależy na niczyim dobru tylko swoim partyjnym. Socjaldemokracja… czyli kontrola państwa nad obywatelami. Nie chcę takie POLSKI!

 3. costner
  costner :

  gdzie lewacy byli, jak była wyprzedawana Polska? to oni wyprzedali fabryki i przemysł, który z takim trudem Polacy odbudowywali po wojnie. To lewacy – czerwoni z różowymi, czyli z peowcami, nowoczesnymi, michnikami, balcerowiczami wyprzedali majątek narodowy i przeżarli pieniądze, ale im mało więc znów chcą kraść złodzieje i zdrajcy narodu; Jeszcze chcą zniszczyć kościół. i co jak zniszczą kościół to będzie więcej miejsc pracy? a jakim to sposobem. o tego to już utopiści, rewolucjoniści nie tłumaczą; ciekawe, że czerwoni i różowi znów się dogadują, ale teraz to już wygląda żałośnie, jak michnik musi współpracować z takim bankrutem jak sierakowski;

 4. arco
  arco :

  Za taki jawny język nienawiści powinien być wzięty do prokuratury czy nie nawołuję do katofobii i czy nie obraża uczuć religijnych gdzie prokurator?
  Czemu gównoprawda nie była sprawdzana przez Zus czy są umowy śmieciowe, US czy wszystkie rozliczenia są zgodne z prawda czemu to nie jest czynione?
  Czemu….
  kto to wstrzymuje?