Siedleccy kryminalni dzięki współpracy z dolnośląskimi policjantami w jednym z mieszkań zatrzymali 13 obywateli Syrii oraz Egiptu, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Dwaj obywatele Syrii zostali aresztowani.

Mazowiecka policja poinformowała o sprawie w piątek. W komunikacie podkreślono, że osoby zajmujące się nielegalnym transportem migrantów próbują różnych sposobów, by uniknąć wykrycia przez polskie służby. Jednym z nich jest przerzut etapowy. Zorganizowane grupy wynajmują mieszkania, gdzie czasowo przetrzymywani są migranci, zanim zostaną przetransportowani do państwa docelowego.

Jak czytamy, w miniony poniedziałek (17.06) siedleccy kryminalni pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta, w którym jak wynikało z informacji przekazanych przez policjantów z KWP ze Wrocławiu, mogą  przebywać nielegalni migranci. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w lokalu znajduje się 13 mężczyzn (17-53 lata). Po zatrzymaniu zostali oni doprowadzeni do komendy, gdzie zapewniono im odzież oraz wyżywienie.

Czytaj: Przewoził nielegalnych migrantów, teraz stanie przed sądem

“W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymani to obywatele Syrii oraz Egiptu. Usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski i zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Warszawie oraz Prokuratury Rejonowej w Siedlcach” – podkreśla policja.

Dwaj obywatele Syrii usłyszeli natomiast zarzut organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej i decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Zobacz także: “Nawet wprowadzenie kontroli na granicy z Niemcami”. Wiceminister zapowiada “ostrą reakcję” na podrzucanie Polsce imigrantów

mazowiecka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply