Białorusini podrzucili po swojej stronie granicy ciało pod zaporę – poinformowała w środę podlaska Straż Graniczna. “W swojej propagandowej narracji oskarżają stronę polską o takie działania”- głosi komunikat SG.

Jak poinformowała w środę podlaska Straż Graniczna, Białorusini podrzucili po swojej stronie granicy ciało pod zaporę. “W swojej propagandowej narracji oskarżają stronę polską o takie działania.Jak było naprawdę wszystko po kolei rejestrują kamery na barierze elektronicznej” – czytamy.

Zobacz też: 117 nielegalnych imigrantów próbowało dostać się do Polski [+FOTO]

“Pierwsza informacja o osobach po stronie białoruskiej przekazana została przez Centrum Nadzoru bariery elektronicznej wczoraj (20.12) o godz. 21.37 na Placówkę SG w Szudziałowie. Widać wyraźnie, że służby białoruskie coś szykują. W tym miejscu pojawiają się jeszcze kilka razy. Zawsze w sygnalizowane miejsca wysyłane są patrole z placówki by sprawdzić czy dochodzi do próby nielegalnego przekroczenia granicy. Teren, w którym zauważono osoby po stronie białoruskiej, monitorowano również kamerą termowizyjną. W czasie sprawdzania tego miejsca do około godziny 1.00 nie wykryto żadnych osób. Dopiero potem na drodze oddalonej od bariery o kilkanaście metrów po stronie białoruskiej pojawiły się służby białoruskie, które zaczęły fotografować to miejsce na tle bariery i stojącego patrolu polskiej Straży Granicznej oraz leżącego śpiwora i jak się później okazało ciała. Dzisiaj zamieścili informację o rzekomym przerzuceniu zwłok przez polskie służby na Białoruś chociaż na nagraniach widać, że przygotowanie prowokacji zajęło im kilka godzin” – głosi oświadczenie Straży Granicznej.

SG zapewnia, że każde podejście pod zaporę oraz próby nielegalnego przekroczenia granicy natychmiast są wykrywane. “Tak było i w tym przypadku” – dodaje.

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • Pol_AK
   Pol_AK :

   Narazie to lukaszenko jest na lepszej pozycji względem nas niż zełeński. Strzelają do swoich lub ludzi znajdujących się na ich terytorium a nie do nas przez granicę jak to zrobił zełeński.

   No i prezentów nam nie wysyłają 😉

   • r2d2
    r2d2 :

    Jak to nie wysyłają? A ten trup pod granicą i nielegalsi? Przypominam że mór powstał w celu zatrzymania “przesyłek” z bliskiego wschodu, Afryki i cholera wie skąd jeszcze .

    Inną sprawą jest prześladowanie Polaków przez Białoruski reżim.