We wtorek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska poinformowała, że Białorusini likwidują obozowisko migrantów w centrum logistycznym w Bruzgach niedaleko przejścia w Kuźnicy, a ludzie ci są wypychani do Polski.

Por. Michalska powiedziała, że według informacji, które docierają do Straży Granicznej hala, gdzie mieścił się ośrodek dla migrantów „jest likwidowana”.

– Białorusini zabierają przebywające tam osoby i wypchają je na stronę polską – poinformowała rzeczniczka SG. Dodała, że w ostatnich dniach podczas prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej zatrzymywani są migranci z Iraku, którzy dostali trafili na Białoruś w ubiegłym roku i byli lokowani w hali centrum logistycznego w Bruzgach.

 

Również we wtorek służby prasowe białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego poinformowały, że w centrum logistycznym w Bruzgach nie ma już imigrantów oraz, że punkt ten zakończył pracę. W nocy z poniedziałku na środę 98 imigrantów miało odlecieć z Mińska rejsem ewakuacyjnym do Irbilu w irackim Kurdystanie. Według Komitetu, pozostali „zostali na własną prośbę rozlokowani w hotelach i sanatoriach”, oczekując na następne loty. Portal Zerkalo.io szacował, że jeszcze w niedzielę w Bruzgach pozostawało 409 osób.

Jak podała we wtorek Straż Graniczna, minionej doby z Białorusi do Polski nielegalnie próbowały przedostać się 134 osoby, czyli najwięcej od początku roku.

Czytaj także: Niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Największa liczba nielegalnych imigrantów w tym roku

PAP / Interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply