Premier nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej – Aleksandr Zacharczenko – potwierdził otrzymanie militarnego wsparcia ze strony Rosji.

Wg słów Zacharczenki wsparcie to 1200 żołnierzy, którzy, wg jego słów, od czterech miesięcy mieli być szkoleni na terytorium Federacji Rosyjskiej. Oprócz żołnierzy z Rosji na terytorium DNR przybyć miało 30 czołgów, 120 wozów bojowych. Informację o tym podało dziś „Echo Moskwy”.

Przy okazji poinformowano również, że rosyjski konwój humanitarny, składający się z 250 ciężarówek, przekroczył już rosyjsko-ukraińską granicę i znajduje się na terenie obwodu ługańskiego. Wczoraj za ukraińskimi mediami podaliśmy informację o planowanym przerzucie około 2000 „tzw. rosyjskich ochotników” na terytorium Ukrainy.

Unian.net/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz