Sellin krytykuje pomysł prezydenta nt. referendum ws. konstytucji

Wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział, że ma „krytyczny osąd” ws. inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie przeprowadzenia referendum nt. konstytucji 11 listopada 2018 roku.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jarosław Sellin, wiceminister kultury został zapytany o to, czy prezydent Andrzej Duda może liczyć na wsparcie ze strony PiS odnośnie jego inicjatywy dotyczącej referendum ws. konstytucji.– PiS nie powinien być zaskakiwany takimi pomysłami prezydenta. O pomyśle referendum nie wiedzieliśmy wcześniej – oświadczył Sellin. Dodał, że jego partia „od lat uznaje, że Polska potrzebuje nowej konstytucji”. Zaznaczył, że zmiana ustawy zasadniczej powinna zostać przygotowana „wspólnie, w dialogu”.

Wiceminister kultury powiedział, że ma „krytyczny osąd” nt. pomysłu przeprowadzenia referendum konstytucyjnego 11 listopada 2018 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Jestem pełnomocnikiem rządu ds. obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i bardzo mi zależy, żeby w tych kluczowych dniach niczym innym nie absorbować uwagi opinii publicznej – tłumaczył polityk PiS.

Sellin odniósł się również do sporu na linii prezydent-MON. W jego opinii, takie tarcia są w polityce czymś normalnym i naturalnym. Także wówczas, gdy dotyczą jednego obozu politycznego. Zaznaczył, że do sporów, ale bez wymiaru publicznego, dochodzi np. na posiedzeniach Rady Ministrów.

– Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych jest prezydent, ale zwierzchnictwo wykonuje się za pośrednictwem ministra obrony narodowej. Koncepcyjne różnice między głową państwa a szefem MON wynikają z natury rzeczy i zdarzały się wcześniej – uważa Sellin.

Wiceminister został zapytany również o spór prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. W odpowiedzi przyznał, że taki spór istnieje, ale zaznaczył, że „reforma sądowa ruszyła w lipcu, kiedy pan prezydent podpisał się pod ustawą o sądach powszechnych”. Zaznaczył zarazem, że weta odnośnie ustaw o KRS i SN uważa za niepotrzebne. Dodał jednak, że „nowe przedstawione projekty ustaw o KRS i SN są obiecujące”.

– Jest szansa, że na następnym posiedzeniu Sejmu ustawy zostaną przegłosowane, a dokończenie reformy sądownictwa jesienią stanie się faktem – powiedział Sellin.

Przeczytaj także: Sellin: Nie koncentrujmy się na winach Ukraińców, wskazujmy głównie na winę bolszewików

rp.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz