Z dwojga złego lepiej, żeby to Nowogrodzka w Alejach Ujazdowskich, niż żeby rządził tam Berlin. Jedynym co macie do zaprezentowania Polakom, jest bycie agenturą wpływu zachodniego liberalizmu. To jest istota działalności PO i Nowoczesnej! Jesteście wasalami międzynarodówki liberalnej! – mówi dziś w Sejmie Robert Winnicki.

Podczas swojego dzisiejszego wystąpienia w Sejmie w związku z debatą nad wnioskiem o wotum nieufności względem rządu Beaty Szydło, głos zabrał również poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego. Z mównicy sejmowej odniósł się do wystąpienia szefa PO, Grzegorza Schetyny.

– Od kandydata na polskiego premiera oczekuje się, że będzie potrafił wysławiać się po polsku, że składania, że fleksja, poprawne budowanie zdania będą domeną polskiego premiera. Pan tego warunku niestety nie spełnia. A oczekuje się tego nawet od kandydata na przewodniczącego Rady Gminy – powiedział Winnicki. Ocenił wystąpienie Schetyny, wskazanego jako kandydata na premiera, jako wyjątkowo słabe i pozbawione jakiekolwiek wizji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

– Czy naprawdę sądzicie, że namawianie prezesa Kaczyńskiego na stanowisko premiera, to sedno tego, co potraficie zrobić w Polsce? – powiedział Winnicki. Przyznał, że rola szefa PiS w państwie jest nadzwyczajna – zaznaczają, że nie jest to sytuacja dobra. – Ale z dwojga złego lepiej, żeby to Nowogrodzka w Alejach Ujazdowskich, niż żeby rządził tam Berlin. A tak było za waszych rządów! – mówił lider RN zwracając się do PO. – Jedynym co macie do zaprezentowania Polakom, jest bycie agenturą wpływu zachodniego liberalizmu, która ma za zadanie traktować Polaków jak tubylców, których należy podbić i skolonizować. To jest istota działalności PO i Nowoczesnej! Jesteście wasalami międzynarodówki liberalnej! Taka jest prawda!

Winnicki podkreślił, że obecnie dla Polski lepszy jest PiS, niż PO i liberałowie. – Dziś PO jest partią lewacką, a nie żadną chadecką. (…) Jesteście lewacką jaczejką w Polsce! – mówił szef RN, przy głośnych protestach z ław Platformy i Nowoczesnej. – Wstydźcie się lewacy siedzący na tej sali!

Dodał też, że życzy PO, by Schetyna był jej szefem jak najdłużej:

– Jest pan na tyle cwany, chytry i sprytny, że pan będzie trzymał władzę w tej partii. I jest pan na tyle niesympatyczny, bez charyzmy, bez autorytetu w polskim społeczeństwie, że nigdy pan tej partii nie poprowadzi do zwycięstwa. Dlatego życzę PO jak najdłuższych pańskich rządów – podkreślił poseł Winnicki. Wezwał też Schetynę do złożenia immunitetu, ponieważ Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zamierza pozwać go za kłamliwe twierdzenia z jego sejmowego wystąpienia, jakoby na czele MN niesione były hasła antysemickie i rasistowskie.

– To jest obrzydliwe kłamstwo. Jeśli nie jest pan drobnym kłamczuszkiem, to zrezygnuje pan z immunitetu – powiedział Winnicki. – Jeśli ma pan w sobie cień cywilnej odwagi, proszę złożyć immunitet!

Przeczytaj: Sejm odrzucił wotum nieufności wobec Beaty Szydło

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz