Sejm Litwy: Polska nie jest priorytetem

Na liście priorytetów znalazło się m.in. umacnianie stosunków z USA i państwami Partnerstwa Wschodniego oraz przeciwdziałanie budowie elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi.

3 marca br. zarząd litewskiego Sejmu przyjął dokument, w którym określił sześć głównych kierunków działań dyplomacji parlamentarnej. Polski wśród nich zabrakło – informuje portal l24.pl.

Wśród priorytetów dyplomacji litewskiego parlamentu znalazło się za to m.in. umacnianie stosunków z USA i państwami Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina) oraz przeciwdziałanie budowie elektrowni atomowej w Ostrowcu (Białoruś).

Wiceprzewodniczący Sejmu Gediminas Kirkilas wytłumaczył brak Polski na liście priorytetów tym, że utrzymywanie stosunków z Polską na poziomie parlamentarnym jest mniej kosztowne niż z innymi państwami. Jego zdaniem liczba kontaktów z polskimi parlamentarzystami będzie wyższa niż założona w przyjętym planie – podaje l24.pl.

Przypomnijmy, że na początku roku szef litewskiego MSZ Linas Linkeviczius obiecywał starania o reset w relacjach z Polską. Deklarował, że liczy w tej sprawie na pomoc Sejmu.

CZYTAJ TAKŻE: Kto stracił cnotę w stosunkach z Litwą

kresy.pl / l24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz